בשבוע הבא - אליפות העולם באיש ברזל בהוואי

| שתף |

לקראת אליפות העולם באיש ברזל שתיערך בשבוע הבא בקונה הוואי, מביא עולם הריצה סקירה על התחרות הנחשקת ביותר בקרב הטריאתלטים.

תאריך: 28/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

עבור טריאתלטים רבים המעוניינים להשתתף בתחרות איש הברזל, אין תחרות יותר נחשקת מאשר אליפות העולם בחסות פורד הנערכת בקונה הוואי. אולם בשל הביקוש הרב ועצם היותה של התחרות אליפות העולם ישנן שתי דרכים להירשם לתחרות: הראשונה, היא הגרלה שעורכים המארגנים ומעט מאד ברי מזל מקבלים דרכה את כרטיס הכניסה. השנייה, דרך השגת תוצאה קודמת באיש ברזל, משימה לא פשוטה בפני עצמה. על-פי נתונים ממארגני התחרות בכל שנה מנסים כעשרת-אלפים טריאתלטים להיכנס לתחרות אולם רק 1800 מתוכם מצליחים.

התחרות נולדה ב-1977 לאחר שקבוצה של טריאתלטים החליטו לערוך תחרות המשלבת את שלושת הענפים שהיו מאד פופולאריים על האי כבר אז. ג'ון קולינס הוא שהציע לשלב את הענפים ולערוך אותם ביום אחד של תחרות. מאוחר יותר באותו היום הוא הציע להכריז על המנצח כ"איש ברזל".

כבכול תחרות סיבולת, גם באיירונמן הוואי ישנו "אקספו" גדול. אולם האקספו בקונה, מזה שלוש שנים משמש מתחם שבו יכולים הטריאתלטים לנסות את הציוד לתחרות ולנסות ציוד חדש. היריד, נקרא "דמו-דייס" והכניסה אליו בהרשמה מוקדמת בלבד. ביריד ניתן להתרשם ממאות חברות של ציוד לטריאתלטים וכן ייערכו סמינרים מקצועיים על-ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.

מנצחי השנה שעברה צפויים להתחרות גם השנה ולהגן על תוארם. כריסי וולינגטון הבריטית, שהדהימה את העולם כאשר שברה את שיא העולם בתחרות איש-ברזל מ-1992 וקבעה תוצאה של 8:54:02 שעות, כ- 1:26 דק' שיפור. כריסי כבר התחרתה בכ-10 תחרויות איש-ברזל, וכבר שלוש שנים ברציפות ניצחה באליפות העולם בהוואי.

קרייג אלכסנדר האוסטרלי ניצח בשנה שעברה עם תוצאה של 8:20:21 שעות. בכך נכנס קרייג לאחד מארבעת הגברים היחידים שהצליחו להגן על תוארם בקונה.

בתחרות צפויים להשתתף הישראלים גלעד רותם ונינה פקרמן. לגלעד תהיה זו הפעם השנייה בהוואי, ולנינה פקרמן תהיה זו הופעת בכורה. עולם הריצה יעקוב אחר התחרות וידווח.

 בתמונת השער: וולינגטון הבריטית - מנצחת איירונמן הוואי 2009.

סגור