חגיגות 2500 שנים למרתון אתונה

| שתף |

רץ מרתון גרמני השלים ריצת 2,200 ק"מ לציון יום השנה ה-2,500 לריצת המרתון הראשונה בהיסטוריה. ריצתו של מנל הייתה אירוע אחד מתוך מספר אירועים שתוכננו לציון התאריך המיוחד של ריצת המרתון המקורית, כשהשיא יהיה בריצת מרתון אתונה ה-28 שתתקיים ביום ראשון הבא (31.10.10).

תאריך: 23/10/10, מאת: אורן בוקשטיין

רץ מרתון גרמני השלים ריצת 2,200 ק"מ לציון יום השנה ה-2,500 לריצת המרתון הראשונה בהיסטוריה

יורגן מנל, עובד סוציאלי גרמני הגיע ביום חמישי לאתונה, אחרי שהשלים מרחק של 2,200 ק"מ בריצה במשך 30 יום לציון יום השנה ה-2,500 לקרב בעיר מרתון. מנל בן ה-50 נכנס לאצטדיון האתלטיקה בו התקיימו המשחקים האולימפיים הראשון בעידן המודרני (1896), שם התקבל בטקס מיוחד ע"י פאוולוס גרולאנוס, שר התרבות והתיירות של יוון.

מנל ציין "זו הייתה הרגשת עילוי מדהימה להיכנס סוף סוף לאצטדיון המדהים הזה. הטקס לכבוד הגעתי ריגש אותי מאוד, ואני מאוד מאושר שהגעתי לכאן". מנל שהוטרד רבות במהלך הריצה ע"י כלי התקשורת השונים, סיפר "שהאימונים היו קשים באופן יוצא דופן. היו ימים שחשבתי שאאלץ להפסיק את הריצה בגלל שאני לא מכונה, אבל ההכנה המנטלית שעשיתי סייעה לי להמשיך הלאה".

התכנית המקורית של מנל הייתה לעבור את לגמוע את המרחק (2,200 ק"מ) בריצה אותה התחיל מביתו בהיילברון שבדרום מערב גרמניה, תוך 27 ימים, אבל המסע ארך שלושה ימים מעבר לתכנון.

ריצתו של מנל הייתה אירוע אחד מתוך מספר אירועים שתוכננו לציון התאריך המיוחד של ריצת המרתון המקורית, כשהשיא יהיה בריצת מרתון אתונה ה-28 שתתקיים ביום ראשון הבא (31.10.10).

לפני חודשיים (באוגוסט) הפכה מריה פוליז'ו בת ה-42, שיאנית יוון בריצת מרתון, לאשה הראשונה שהשלימה ריצה של 520 ק"מ מאתונה לספרטה וחזרה לאתונה לזכרו של החייל האתונאי פיידיפידס, אשר האגדה מספרת כי רץ את המרחק הזה על מנת לבקש סיוע מספרטה לפני שהמלחמה החלה. הסיפור המיתולוגי סביב המרתון הולך היסטורית לשנת 490 לפנה"ס, בה, לפי המסופר, פיידיפידס רץ ממרתון לאתונה כדי לבשר על ניצחון היוונים על הפרסים.

האירוע ויום השנה המיוחד של המרתון האתונאי המסורתי שמתקיים כבר 28 שנים, רושם מספר שיא של 12,500 משתתפים (80% מהם מגיעים כאורחים מחוץ ליוון) בהשוואה ל-4,000 שהשתתפו בתחרות בשנה שעברה.

למרתון אתונה השנה תצא קבוצת גדולה של ישראלים בהובלת חברת התיירות - "פרוגרס ספורט" וחברת הספורט וציוד הריצה PUMA, נותנת החסות הרשמית של המשלחת.

תמונת השער: מקדש פרתנון הניצב על האקרופוליס של אתונה העתיקה

תמונות : picapp
 

 

סגור