היילה גברסליאסי ופול טרגט ביחד בניו-יורק

| שתף |

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול בניו-יורק, התראיינו שני רצי המרתון הגדולים בעולם, היילה גברסליאסי ופול טרגט. השניים נפגשו תוך שהם מפגינים חברות טובה, מצב רוח טוב והרבה התרגשות וציפייה לקראת מרתון ניו-יורק שייערך מחר.

תאריך: 06/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מועדון הרצים המפורסם בעולם - 'The New York Road Runners' קיים אתמול (שישי) מסיבת עיתונים טרם ריצת המרתון בניו-יורק, עם שניים מהרצים הבולטים בהסטוריית הריצה מאז ומעולם.

הראשון, היילה גבריסילאסי שיאן העולם בריצת המרתון, שזו בשבילו השתתפות ראשונה במרתון ניו-יורק והשני, שיאן העולם לשעבר ומנצח מרתון ניו-יורק בעברו - פול טרגט. שני הרצים היו אלופי עולם ושיאני עולם בעבר בשלל המרחקים גם בריצות הכביש, המסלול ומרוצי השדה. 

פול טרגט הגיע לניו-יורק על מנת לקבל את פרס "אבבה בקלה לפעילות הומניטרית" בעוד גברסליאסי הגיע לרוץ. שתי האישיות הגדולות נפגשו על במה אחת תוך שהם מפגינים חברות וחיבה אחד כלפי השני. כעשר שנים אחרי הגמר המפורסם שלהם במשחקים האולימפיים בסידני הם ישבו יחד, הפעם ללא יריבות.

כשנשאל היילה (37) על-ידי אחד העיתונאים על גילו, השיב: "אתה חושב שאני זקן?", הוא חייך והוסיף:"יש לי דבר אחד להגיד לך, אפילו אם אני לא יכול לשבור את השיא, אני חייב לומר לעצמי שאני חייב לשבור את השיא, כי זה מה שהספורט בעצם. אני מתכוון, כמובן שהמטרה שלי היא לשפר את הזמן שלי. אני אעשה את זה. למה לא? ככל שאתה מתבגר יותר, כך אתה נעשה חזק יותר. אני עדיין מרגיש בן 20".

טרגט אמר על גברסליאסי שכל מה שחסר לו אחרי הקריירה המופלאה שלו זה: "רק ניצחון בניו-יורק". וכשנשאל טרגט על האפשרות שגברסליאסי ימצא את עצמו בסיום עם חבורה של רצים שכולם רעבים לתקוף בספרינט לסיום, הוא אמר: "שאין להם שום סיכוי. גברסליאסי לא יביא עצמו למצב שבו יהיה ספרינט בסיום, הוא יפרוץ קדימה מוקדם יותר".

בנוגע למסלול הריצה בניו-יורק בעל עליות לאורך מסלול המרתון, אמר גברסליאסי:"אם היית באתיופיה, אתה יודע שזו ארץ עם הרבה עליות. זו שאלה של טקטיקה". היילה מקווה לקצב מהיר מחר.

לצפייה במסיבת העיתונאים בהשתתפות טרגט וגברסליאסי לחץ כאן

הידיעה באדיבות letsrun.com

סגור