שליין פלאנגן עם הפנים ללונדון 2012

| שתף |

שליין פלאנגן האמריקאית הייתה ללא ספק הפתעת הנשים במרתון ניו-יורק 2010. במסיבת עיתונאים מספר שעות לאחר שסיימה שנייה במרתון ניו-יורק, רמזה שליין פלאנגן כי היא עשויה להתחרות במבחנים האמריקאים (Olympics trials) לאולימפיאדת לונדון 2012, במרחק כפול: גם על המסלול וגם בריצת המרתון.

תאריך: 10/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

שליין פלאנגן האמריקאית סיימה את המרתון הראשון שלה בזמן של 2:28:40 שע'. כמה שעות בודדות לאחר מרתון ניו-יורק התראיינה פלאנגן במסיבת העיתונאים:
"נצטרך לראות איך העונה כולה תתקדם על המסלול, התשוקה שלי למרתון היא חזקה מאוד אחרי היום". בראיון בחודש ספטמבר, הביעה פלאנגן עניין רב להתחרות גם בריצת המרתון וגם על המסלול במשחקים האולימפיים שייערכו בקיץ 2012 בלונדון.

ביום שני, לאחר יום מלא אדרנלין, לאחר ריצה יוצאת מן הכלל במרתון ניו יורק, חזרה פלאנגן על חלומותיה - השתתפות כפולה וחסרת תקדים באולימפיאדה. התוכנית של פלאנגן כוללת השתתפות בתחרות ה-10,000 מ' על המסלול האולימפי וגם על הכביש במרתון האולימפי.
 
אין אף אישה אמריקאית בהיסטוריה שהשתתפה גם בתחרויות המסלול וגם בריצת המרתון. שיא העולם במרתון הנשים שייך כיום לפולה רדקליף הבריטית. כזכור רדקליף ניסתה להתחרות באולימפיאדת אתונה 2004 גם במסלול המרתון וגם בריצת ה-10,000 מ' ולבסוף לא סיימה את שתי התחרויות.

"אני פתוחה לכל האפשרויות", אמרה פלאגן, אשר זכתה במדליית ארד ב-10,000 מטרים באולימפיאדת בייג'ינג 2008. התוכנית שלי היא לנסות להיבחן במבחנים האמריקאים גם בריצת המרתון וגם על המסלול. מי שיחליט במה להשתתף יהיה המאמן שלי, תקוותי היא שהמאמן שלי ירגיש אותו דבר כמוני".

לאחר כ-90 דקות שינה מריצת המרתון, הספיקה שליין פלאנגן עוד לצאת לריצה של 20 דק' מסביב למלון ששהתה בו בניו-יורק. לאחר סיום הריצה אמרה לעיתונאים שהיא מתכוננת לנוח מספר שבועות לאחר המרתון הראשון בחייה. היה נראה שפלאנגן הייתה באופוריה לאחר שסיימה את המרתון ב - 2:28:40 שע', 20 שניות בלבד אחרי המנצחת עדנה קיפלאגט.

בשיחה עם העיתונאים התייחסה לתחרות והרהרה לגבי עתידה הספורטיבי: 
"למרות שלא אני ניצחתי במרתון היום, אני מרגישה אלופה, כבשתי היום אחד מהחלומות הכי גדולים שלי, אני משחזרת את המירוץ בראש כל הזמן וכך אעשה לתוך הלילה, מה שיגרום לי לבטח לא לישון". 

 

 הידיעה באדיבות - Letsrun.com

בתמונת השער: פלאנגן חוגגת מקום שלישי בריצת 10,000 מ' באולימפיאדת בייג'ינג 2008. 

(התמונה באדיבות - Picapp)
 

סגור