שיחה עם האלוף האולימפי בקפיצה במוט סטיב הוקר

| שתף |

סטיב הוקר זכה במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בבינג'ינג 2008 עם שיא אולימפי של 5.96 מ'. הוקר היה לאוסטרלי הראשון מזה 40 שנה שזכה במדליית זהב אולימפית באתלטיקה. בשיחה עם כתב מאיגוד האתלטיקה העולמי מספר הוקר על העונה שחלפה ועל הצפייה לעונה הבאה.

תאריך: 11/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

אחרי עונה ארוכה ותובענית זקוק אלוף ליגת היהלום, קופץ המוט סטיב הוקר לפגרה קצת יותר ארוכה משנים קודמות. סטיב ווקר האלוף האולימפי בקפיצה במוט מי שניצח גם במדליית הזהב במשחקי חבר העמים הבריטי המשיך בקו התקדמותו גם השנה. היריבים המוכשרים והצעירים שהתחרו מולו השנה נותנים לו את המוטיבציה להמשיך קדימה לעבר עונת 2011 ו-2012.

סטיב הוקר זכה במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בבינג'ינג 2008 עם שיא אולימפי של 5.96 מ'. סטיב הוקר היה לאוסטרלי הראשון מזה 40 שנה שזכה במדליית זהב אולימפית באתלטיקה. האחרון אגב שזכה במדליית זהב מאוסטרליה היה ראלף דאובל שניצח באולימפיאדת 1968 במקסיקו סיטי במקצה ל-800 מטרים. 


"אני חושב שהשנה ההופעה הכי מרשימה הייתה של המתחרים המוכשרים - רנאווד לוילניאל (Renaud Lavillenie) ומלטה מור (Malte Mohr). הם לדעתי הכי בולטים השנה. התחרות בינינו הולכת להיות מעניינת. זה יהיה מסקרן לראות איך הם מתקדמים בשנה הבאה. יש להם מספר תחרויות INDOOR באירופה בתחילת 2011 ואעקוב אחרי התקדמותם. שניהם צעירים ממני, הם קופצים מאוד מוכשרים, יריבות כזאת שהם בסביבה שומרת לי את המוטיבציה ולרצות להמשיך להתקדם".

"אני חושב ששנת 2010 הייתה שונה מאוד, המטרות שלי היו שונות השנה. משחקי חבר העמים הבריטי, עונת הבכורה של ליגת היהלום, זאת הייתה שנה שבה השורה התחתונה של התוצאות בתחרויות היא שקבעה את התקדמותי. ההתקדמות שלי כמובן באה לידי ביטוי גם בתוצאות שלי העונה".

"בכלל אני חושב שהמשך התקדמותי במהלך השנה האחרונה היא שעוזרת לי לחשוב קדימה ולהמשיך לעבר עונות 2011 ו-2012 ולהגיע לתוצאות טובות יותר. מאז שהגעתי הביתה מדלהי, ממשחקי חבר העמים הבריטי נשארתי במלבורן. אני לא עושה יותר מדי בימים אלו. אני אפילו לא הולך ל - 'Melbourne Cup horse-race' (מירוץ סוסים מפורסם שידוע בכל רחבי העולם ונערך קרוב ל-150 שנים באוסטרליה).
אני רוצה לנוח כרגע. למעשה, ביליתי הרבה בשבוע הראשון פשוט בשינה. הרגשתי קצת מותש אחרי משחקי חבר העמים, פיזית ונפשית. העיקר הוא כרגע להתאושש". 

"זאת הייתה עונה קשה וכדי להסתכל קדימה צריך לנוח ולהתרענן יותר מהשנים קודמות. 'ריענון מנטלי' - זה מה שאני צריך. איך אני מרגיש בתקופת הפגרה? זה הרבה תלוי באיך הייתה העונה שעברה. אם היא חלפה ללא פציעות וללא נקעים אז זה די קל. ההרגשה היא טובה וצפייה קדימה לעונה שעברה.
במקרים אחרים בהם סבלתי מפציעות, אני מרגיש שאני צריך לנוח ולהתאושש יותר. אבל אני כבר מוודא שאני מגיע לחדר כושר פעם ביום ומתחיל להיכנס שוב לכושר. בשאר הזמן אני תופס זמן איכות עם המשפחה שלי והחברים".

"נעדרתי זמן רב כל כך, זה מה שהכי חסר לי במשך השנה. כל הזמן אני חוזר למלבורן ואני מאוד עסוק. המשפחה שלי גרה במלבורן ואני גר עכשיו בעיר פרת' (Perth). אבל להיות כאן אחרי כל כך הרבה זמן זה מרגיש לי נהדר".

"בסך הכל, אני שמח עם הדרך שעברתי בעונת 2010. אני מרגיש כאילו שהתאמצתי מאוד כדי להגיע לאן שהגעתי בשנה שחלפה. בעונת 2010 היו בהחלט כמה תוצאות מאכזבות, אך התוצאות בתחילת השנה שלי הראו שיש ביכולתי להגיע לתוצאות טובות יותר כאשר יש לי הכנה טובה. התחרויות המאוחרות יותר במהלך העונה הראו לי שאני יכול לשנות את הדברים שהפריעו לי בהתחלה להצליח".

"ליגת היהלום תמשיך בשנת 2011 ו 2012 כפי שכולנו נחזור לתוך מחזור האליפויות הגדולות (אליפות עולם, אולימפידה וכד'). אני לא בטוח איך אני הולך להתמודד עם כל כך הרבה אירועים גדולים. כשאחזור לפרת' בסוף השבוע הבא, אני אפגש עם אלכס פרנוב המאמן שלי ונתכנן איך נתקוף".... הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

 

סגור