שיחה עם האתלטית לואיז הייזל - אלופת משחקי חבר העמים הבריטי 2010

| שתף |
  • SPORTWEB
  • כתבות
  • שיחה עם האתלטית לואיז הייזל - אלופת משחקי חבר העמים הבריטי 2010

לואיס הזל זכתה במדליית הזהב במשחקי חבר העמים הבריטי בתחילת חודש שעבר. עם מבט קדימה לעונה הבאה ויריבה חזקה מבית 'ג'סיקה אניס' שמובילה את הדירוג העולמי במקצוע שהוא הכי אתלטיקה שיש , יודעת לואיז שלא יהיה קל.

תאריך: 15/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

לואיז הזייל הבריטית זכתה להכרה בינלאומית ראשונה לאחר ניצחונה במשחקי חבר העמים הבריטי בתחילת חודש אוקטובר. בעקבות הישגה זכתה לואיס בתואר אתלטית החודש ברחבי אירופה ובכך קיבלה הכרה בקרב חובבי האתלטיקה בכל רחבי יבשת אירופה.

עם מדלית זהב במקצוע קרב 7  (Heptathlon) במשחקי חבר העמים הבריטי האחרונים שנערכו בדלהי שבהודו, לואיז הייזל לא מתכוונת לנוח על זרי הדפנה ומצפה לעונה הבאה כדי להתקדם לעבר עשרת הראשונות בעולם במקצוע הקרב רב.

האתלטית הבריטית ניצלה את משחקי חבר העמים הבריטי לקבוע שיאים אישיים חדשים יוצאים מן הכלל ב-200 מ', 100 מטר משוכות וכן בהטלת כידון. לואיס שיפרה את סך הנקודות שלה ב-100 נקודות וקבעה 6158 נקודות.

בשיחה שנערכה עימה לאחרונה לאתר איגוד האתלטיקה האירופאית אמרה לואיז: "אני מקווה שאצליח בשנה הבאה לשפר משמעותית את הדירוג שלי בעולם. אני רוצה להיכנס לעשרת הראשונות בעולם במקצוע הקרב רב. אני נכנסת לתוך החורף מרוצה מאוד ממה שהצלחתי להשיג בניו-דלהי, אבל גם יודעת שישי לי הרבה תחומים שאני צריכה לשפר בעונה הבאה".

לואיז מדורגת כיום במקום ה- 12 באירופה במקצוע הקרב רב, ועם תשע נשים שמוזמנות להתחרות באליפות אירופה באולמות שתיערך בחודש מרץ 2011, קרוב לוודאי שחלקן לא יגיעו, ואז יכולה לואיז למצוא את עצמה במיקום סופי טוב ביותר.

"אני חושבת שאני צריכה להיכנס לתוך עונת האולמות בזהירות רבה למרות ההצלחה במשחקי חבר העמים הבריטי", אמרה הזייל לאחרונה. "לזכות במדליה בכל אליפות זהו הישג ענק, אבל אני מאמינה שאצליח לזכות במדליה, לשים אותה בכיס שלי ולצפות להמשך העונה. 6100 נקודות הוא הישג טוב אבל זה עדיין לא ההישג הסופי שלי ואני יודעת שיש דברים שיכולתי לשפר גם בתחרות בדלהי", הוסיפה.

אחד הבונוסים הלא צפויים שתקבל לואיז הייזל בעקבות הניצחון בדלהי הוא 'אות החופש' שינתן לה בעיר הולדתה - קיימברידג' במרץ הקרוב. זו הפעם השלישית שאות כבוד מסוג זה מחולק בעיר.
"זהו אות הכבוד המכובד ביותר במועצת העיר ואנו שמחים להעניק אותו ללואיז הייזל", אמר ראש העיר אנדרו פיו. "זה באמת הישג מדהים ולכל העיר יש סיבה לחגוג".

ללואיז הייזל יש מודל לחיקוי משלה, וכוונותיה שאפתניות מאוד, בת ארצה ג 'סיקה אניס, אניס מובילה את שנת 2010 בדירוג העולמי עם 6823 נקודות והשיגה את מיקומה, כאשר זכתה באוגוסט האחרון באליפות אירופה באתלטיקה בברצלונה. אניס ניצחה גם באליפות העולם באולמות בתחילת השנה

לשם השוואה עבור לואיז, אניס רק סיימה שלישית ב-2006 במשחקי חבר העמים הבריטי, אך עם ניקוד גבוה מעט מלואיס - 6269 נקודות. צבירת נקודות זו הייתה הישגה הטוב ביותר של אניס עד לאותה תחרות.

אניס, אשר צעירה רק בכמה חודשים מלואיס, מאז הלכה והשתפרה והפכה להיות אחת האתלטיות הבכירות בעולם.

סגור