היסטוריה בהדר יוסף

| שתף |

ארבעה אלופים אולימפיים בתחילת השבוע על מסלול הריצה בהדר יוסף. רוט שחמורוב ושווינסקה שיחזרו את הזינוק ממינכן וקינחו בארוחת ערב בה גילו הספורטאים האולימפיים כי גם בשירה הכישרון קיים

תאריך: 15/11/10, מאת: אורן בוקשטיין

אחרי שוועדת המשוב של ההתאחדות האירופית, בה חברים גם ארבעה אלופים אולימפיים, סיימה בסוף-שבוע האחרון את דיוניה, הגיעו חבריה, בהם האלופים ולרי בורזוב (100 ו-200 מ' ממינכן 72'), אירנה שווינסקה (4X100 בטוקיו 64', 200 במכסיקו 68' ו-400 במונטריאול 76'),גבריאלה סאבו (5000 בסדני 2000) והאתלטית האולימפית מאיה אזארשווילי (גמר 200 מ' סיאול 88'), לאצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף. זו הייתה הפעם הראשונה בה ארבעה אלופים אולימפיים דורכים בו זמנית על מסלול הריצה המרכזי בארץ.

לאחר מכן הגיעו חברי הוועדה, אליהם הצטרפו נשיא התאחדות האתלטיקה האירופית, האנסיורג וירץ, והאתלטית הישראלית הגדולה בכל הזמנים, אסתר רוט שחמורוב. במהלך קבלת הפנים שווינסקה ורוט שחמורוב התרגשו לשוב ולראות זו את זו, ולאחר הסיור בחוויה האולימפית, השתיים שיחזרו אף את הזינוק לתחרות ביניהן, על אף שיהודיה מפולין שהכחישה בתחילה את העובדה כי התחרתה ברוט, חזרה בה וציינה רק שהיא הפסידה לאסתר בתחום מומחיותה של הישראלית (100 מ'), כשהיא התמחתה למעשה ב-400.

בערב המיוחד לא נשכחה העובדה שסאבו הרומנייה חגגה ביום ראשון, יום הולדת 35 והיא זכתה למתנות הן מאיגוד האתלטיקה הישראלי והן מהוועד האולימפי. זאבו המופתעת התייחסה באופן כללי לביקור בארץ ואמרה: "רציתי לראות הרבה דברים בישראל ולא הספקתי כמעט כלום בזמן הקצר. הוועדה שלנו מתכנסת כבר 6 שנים ובשום מקום שהיינו בו לא זכינו ליחס ולקבלת הפנים לה אנו זוכים כאן, וזה מדרבן אותי לחזור לביקור ארוך יותר". זאבו הוסיפה אנקדוטה מצחיקה: "בכל מקום בו התכנסנו אפילו לא טרחו לעשות לנו תמונה קבוצתית. זו הפעם הראשונה שזה קורה".

הפתעת הערב הייתה חשיפתם של שני כשרונות שירה מצוינים. בורזוב האוקראיני שהודה כי "זו הפעם הראשונה בחיי בה אני שר מול אנשים", הפליא בקול הטנור העמוק שבקע מפיו כשהצטרף בשירה לזמרת שליוותה את ארוחת הערב החגיגית. ה'כוכב נולד' האמיתי של הערב הייתה אסתר רוט שחמורוב שהדהימה את כל הנוכחים בקולה המדהים ובשירה נטולת כל זיוף עם עליות וירידות מתוזמנות להפליא.

תמונת השער: ולרי בורזוב (100 ו-200 מ' ממינכן 72') ראשון מימין מנצח. 
באדיבות - Corbisimages.com

סגור