הרץ האיטלקי רוברטו פרטילה ניצח במרתון טורינו 2010

| שתף |

הגיבור המקומי רוברטו פרטילה ניצח במרתון טורינו ה- 24 שנערך ביום ראשון האחרון (14.11.2010). פרטילה עצר את השעון על זמן של 2:10:58 שע', רחוק בקצת יותר מדקה משיאו האישי שנקבע על-ידו לפני כשנה באותו מרתון.

תאריך: 16/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

רבים אמרו על ניצחונו של האיטלקי רוברטו פרטילה ביום ראשון האחרון, כי הגיע לפרטילה לנצח. בקיץ האחרון הפסיד פרטילה את הקרב על מדלייה באליפות אירופה במרתון שנערכה בברצלונה בקילומטרים האחרונים של המרתון. פרטילה סיים את המרתון הקשה באירופה במקום הרביעי, קרוב, אך לא מספיק לזכייה במדלייה אירופאית. מרתון אליפות אירופה שהתבצע בתחילת אוגוסט התאפיין בתנאי חום ולחות קשים במיוחד.

זמנו של פרטילה במרתון טורינו (2:10:58 שע') הוא הזמן החמישי בטיבו השנה שנקבע על-ידי רץ אירופאי. תוצאתו ביום ראשון רחוקה בקצת יותר מדקה משיאו האישי (2:09:53 שע') שנקבע על-ידו לפני כשנה באותו מרתון בטורינו, אך בניגוד לזכייתו השנה, בשנה שעברה סיים פרטילה את מרתון טורינו במקום השני.

פרטילה בן ה-36 היה האירופאי השני הכי מהיר בשנת 2009. בראיון שנערך עימו לאחר הניצחון בטורינו אמר פרטילה: "רציתי לקבוע שיא אישי היום, אך התנאים לא היו אופטימליים היום. למרות זאת אני מרוצה עם הניצחון, ניצחתי מירוץ חשוב". במהלך המרתון התנתק פרטילה לאחר 30 קילומטרים מהקבוצה המובילה וניצח בפער של פחות מדקה את הרץ שהגיע אחריו. מי שסיים שני את המירוץ היה לוורנס קימיו הקנייתי שקבע 2:11:45 שע'. במירוץ הנשים ניצחה הקנייתית פריסקה ג'פטו עם 2:27.01 שע'.

צילום: Picapp.com

סגור