מה קרה לאלופת העולם באירונמן הוואי 2010?

| שתף |

"אני עדיין זוכר את היום בו כריסי וולינגטון פרצה לתוך עולם האירונמן. וולינגטון ניצחה את אירונמן קוריאה מספר חודשים לפני השתתפותה באירונמן הוואי הראשון שלה והדהימה בנצחונה. אבל לרובנו לא היה מושג מי היא היתה שנכנסה לקטגוריית הנשים הטובות בעולם באוקטובר 2007".

תאריך: 21/11/10, מאת: קוין מקינון

תרגום ועריכה: מערכת עולם הריצה

כריסי וולינגטון עברה כברת דרך ארוכה מאז אותם ימים ראשונים. למרות העובדה שלא הייתה מסוגלת להתחרות השנה בתחרות אליפות העולם (Ford Ironman World Championship), היא נשארה אולי השם הגדול ביותר בענף כיום.

כבר זמן רב אני יודע שזה עניין של זמן שבמהלכים של וולינגטון, יש בכדי לנצח באופן בלתי נתפס את שאר המתחרות שלה (היא הולכת לנסות לשפר את השיא שלה בעשר תחרויות עוקבות) ולהיות פוליטיקאית. היא חכמה, היא מוכשרת, היא מדברת היטב, היא מתלהבת מהמון דברים, והיא נחושה בדעתה לגרום לשינויים בעולם. חלק מאיתנו יטענו, שהיא עשתה כבר שינויים ותעשה בעתיד.

התוכניות של וולינגטון ייאלצו לחכות זמן מה, משום שלוולינגטון יש המון תחרויות בשנים הקרובות. במהלך מסיבת עיתונאים אתמול, המתחרות שלה הרגישו מאוימיות לשמוע שהיא מרגישה שהיא מסוגלת לרוץ מרתון ב-2:54 שע' תוך כדי האיירונמן. התחרות בקונה הולכת להיות מרתקת בשנה הבאה - וולינגטון, כך נראה, תהיה נחושה להחזיר את התואר.

מהלך ראיון עם וולינגטון אתמול. כדי להאזין לראיון המלא, לחץ כאן

מה קרה באליפות העולם בקונה הוואי?
"לא הייתי מרותקת למיטה, אבל הרגשתי עייפה מאוד. היו לי מספר בדיקות דם שהראו שיש לי דלקת גרון, דלקת ריאות ווירוס הנילוס המערבי. הצוות הרפואי לא ידע מתי כל זה יהיה מאחורי, אבל הייתי בתהליך של החלמה עם חולשה כללית".

היית אולי באימון יתר (Over training)?
"אני חושבת שאנחנו תמיד צריכים לשאול את עצמנו את השאלות האלה. אני ודייב סקוט שאלנו את עצמנו את השאלות האלה. אני לא חושבת שהייתי באימון יתר בקונה, אבל אני כן חושבת שיש צעדים שניתן לנקוט כדי להגביר את החסינות של הגוף שלך בזמן שאתה בתקופת השיא של האימונים, ואני הייתי צריכה להסתכל על האימונים באותו זמן בזהירות רבה יותר. הייתי צריכה להקפיד יותר על דיאטה ותזונה ולהתאמן בגבולות שלי, ובכך לקבל את ההתאוששות שאני צריכה. בכך אני אדע שאני מסוגלת להילחם בכל המחלות שעלולות לבוא בדרך שלי. אני לא חושבת שעומס האימונים היה הבעיה, אבל בהחלט יש דברים שאני יכולה לשפר בדרך לתחרויות בעתיד.

"כל ספורטאי צריך להיות מסוגל להקשיב לגוף שלו, יש דברים שהמוח שלך מסוגל לקחת אך הגוף שלך לא מסוגל. כמובן, כאלופת עולם בפעם השלישית יש לי חובות. אני אוהבת את אותם חובות בגלל שזו פלטפורמה בשבילי, אבל אני צריכה לדעת לנהל אותם בצורה יעילה.
אחת ההבנות מהתחרות בקונה היא שאני צריכה להיות מודעת למגבלות שלי, ולהיות מסוגלת להגיד 'לא' בנימוס לאנשים. זה כולל תזונה, דברים שיכולים לשפר את המערכת החיסונית שלי ולוודא שאני באיזון בין שאר הדברים, כמו התאוששות והתחייבויות אחרות שאני צריכה לעמוד בהן".

לקראת איירונמן אריזונה:
"זה נהדר להיות כאן באריזונה. זה מקום שלא ביקרתי בו בעבר, שמחתי לצפות בלהקת U2 כאן כמה שבועות לאחר קונה. זה נהדר להתחרות בארה"ב. אני ממש נרגשת. יש לי תומכים רבים בארה"ב והם היו מדהימים כל כך במשך שלוש-ארבע שנים שאני בספורט, אז זה נהדר להיות מסוגלת לתת להם משהו בחזרה, בתקווה ליכולות וביצועים טובים ביום ראשון" (21.11.10).

תמונות: www.picapp.com
 

הראיון באדיבות אתר http://ironman.com

סגור