מגזין 147 - הרוח והמקצוענות שבספורט

| שתף |

גיליון 147 של מגזין עולם הריצה יצא לאור. בכתבה זו ניתן לקבל טעימה מן המאמרים בגיליון המודפס. . זה הזמן להנות משני העולמות ולרכוש מנוי למגזין עולם הריצה, המגזין המקיף ביותר בענפי הריצה והאתלטיקה, הטריאתלון, האופניים, השחייה, חדר- הכושר והספורט העממי.

תאריך: 22/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

גיליון 147 של מגזין עולם הריצה הנו הראשון שיצא לאור במקביל לעבודתו מול פורטל האינרנט. שיתוף הפעולה הרחב בין המגזין לאתר באה לידי ביטוי הן בעיצוב החדש של המגזין והן בחלוקת העבודה ובכתיבת המאמרים בין השניים.

תקציר חלק מהכתבות שניתן למצוא בגיליון החדש, מספר 147 :

'עקרון הגיוון' מאת יורם אהרוני
תורת האימון הגופני מבוססת על ארבעה עקרונות יסוד. החמישי, השנוי במחלוקת, הוא עקרון הגיוון: הספורטאים מבצעים סוגים שונים של אימונים בעיקר כדי להעשירם וכדי לשפר את הישגיהם. אבל גם למצב ההפוך – אימון חזרות – יש יתרונות כמו מעקב אחר התקדמות. המסקנה: יש להשתמש בשני סוגי האימונים, בהתאם לצורך. 


'האנשים שמאחורי המספרים' – חוויות ממרתון ברלין מאת קובי בכמן
במהלך שלושה ימים שבהם הייתי אורח במרתון ברלין, התבוננתי באחד האירועים הספורטיביים הבין-לאומיים הגדולים והמוצלחים בעולם – 42,000 משתתפים, וביניהם כ-270 רצים מישראל שסיימו את הריצה. אמנם לא רצתי ברחובות ברלין, שצומחת ומתפתחת בקצב מסחרר מאז אוחד המזרח עם המערב, אבל זה לא מנע ממני לסיים את החוויה נרגש עד מאוד מהמפגש האנושי עם הרצים מישראל. 

'המרתון הראשון שלי' מאת רס"ן גיל המבר
ראש מדור ארגון וכוח אדם במחלקת כושר קרבי בצה"ל מספר על החוויה המרגשת האישית שלו ממרתון ברלין: אני מתקרב לקו הגמר, ולמרות שאני יודע שלא אשבור שום שיא, וכנראה שדב קרמר, הרץ הישראלי הבכיר שסיים ראשון בקטגוריית גילאי 45+ כבר שותה קפה בחדרו, גופי מתמלא בצמרמורות ועיניי בורקות. כל שריריי, גידיי ועצמותיי כואבים ודואבים, אבל אני מניף את ידיי אל על, לא שוכח להודות לקדוש ברוך הוא, חוצה את קו הסיום עייף וחבול, אך אין מאושר ממני באותו רגע – סיימתי את המרתון הראשון בחיי! 

'ריצה ברגליים יחפות' מאת רן שילון
אבבה ביקילה מאתיופיה, מנצח המרתון האולימפי ברומא 1960, זכור לרבים מאיתנו בעיקר משום שרץ יחף. כך גם זולה באד, הרצה הדרום-אפריקנית, בלוס-אנג'לס 84'. והנה בשנתיים האחרונות החל הטרנד שסוחף את עולם הריצה – המלצה על ריצה ברגליים יחפות. האמנם? 

כריסטוף ל'מטר: כוכב חדש 'נולד' – אליפות אירופה, ברצלונה (27.7-1.8.2010) מאת רמי זימיאן
כריסטוף ל'מטר, האדם הלבן הראשון שירד מ-10 שניות ב-100 מ', הביא לצרפת שלוש מדליות זהב. מוחמד פארה, הנער מסומלי שהיגר עם הוריו לבריטניה בגיל 8, העניק לה את התואר הכפול – ב-5000 וב-10,000 מ'. מארי סומרא מצרפת, מנצחת ה-200 מ', קיזזה 7 עשיריות משיאה וגרמה להרמת גבות... הישראלים, ובראשם דניאל פרנקל בשיא בגובה (1.92) ובגמר ויוחאי הלוי בגמר המשולשת, נתנו הופעה מכובדת. קבוצת המרתון הישראלית סיימה 6 בדירוג הקבוצתי, ואילו גזצ'או יוסף 'לא הגיב' ב-1000 האחרונים. 


זה הזמן לרכוש מנוי למגזין עולם הריצה

 

סגור