החברים של שניאור בבית שאן

| שתף |

החברים של שניאור חשין, שנהרג בעת רכיבת אופניים, החליטו להמשיך לרוץ לזכרו ולהתאמן למרתון טבריה הקרוב. ביום שישי האחרון הם השתתפו בחצי מרתון עמק המעיינות. על מפעל ההנצחה המיוחד לזכרו של שניאור, בכתבה זו.

תאריך: 11/12/10, מאת: דפנה פרחי

שניאור חשין נהרג בחודש יוני האחרון בתאונת פגע וברח כאשר רכב על אופניו. שניאור התאמן לקראת תחרות איש ברזל בברצלונה יחד עם חברו עמית לוי.  מי שבסופו נסע לתחרות בברצלונה היה מאמנו של שניאור, אריאל הלר, שהשתתף בסופו של דבר בתחרות עם המספר של שניאור.

"בערך בחודש אוגוסט באו אליי החבר'ה של שניאור מהשייטת ובקשו שאני אאמן אותם למרתון טבריה. דנית (אשתו של שניאור) שמעה על כך והחליטה להצטרף", מספר אריאל הלר. ההתארגנות שנוצרה באופן ספונטני במטרה לזכור את שניאור הפכה תוך מספר שבועות למפעל ענק. אל דנית, המתאמנת מזה שנתיים אצל הלר אולם מעולם לא התחרתה במרחקים הארוכים, הצטרפו עוד חברות לקבוצה החדשה. כיום קבוצת האימונים "החברים של שניאור רצים לטבריה", מונה עשרות רצים, שכולם מתאמנים על פי התוכנית של הלר.

הלר, מאמן ותיק בתחום הריצה והטריאתלון. הוא מאמן בקבוצת אנדיור, בכפר המכביה ומעביר אימונים אישיים בשאר הזמן, אולם את הפרוייקט של שניאור הוא לקח על עצמו בהתנדבות בלבד. "כל אחד תורם לקבוצה מה שהוא יכול ונעזרים במה שיש, למשל חברת GU תורמת לנו ג'לים לאימונים ומי עדן תורמים מים. הקבוצה מאד מגובשת, אנחנו נוסעים למחנות אימונים ונוצר קשר מיוחד מאד", אומר הלר. 

"דנית היא מרכז הכובד של הקבוצה. באופן ספונטני נוצר מצב שתמיד כולם חוזרים לאסוף אותה בסוף הריצה", מספר הלר. דנית, מזה שנתיים מתאמנת באופן אישי עם הלר אולם מעולם לא התנסתה בתחרויות למרחק הארוך. כך גם רוב האנשים שהצטרפו לאימונים למרתון טבריה. רובם רצו בשביל ההנאה בין 5-6 ק"מ ועבורם יהיה זה מרתון ראשון. חצי מרתון עמק המעיינות שנערך ביום שישי היווה עבור רוב הרצים התנסות ראשונה של תחרות למרחק חצי מרתון.

"החברים של שניאור" התייצבו על קו הזינוק, כמו תמיד לבושים בחולצה המיוחדת שהופקה עבור הפרויקט. תמונתו של שניאור חשין ז"ל מתנוססת על גבם. קשה להתעלם מהם בתחרויות ריצה, הם רבים ומגובשים. מפעל הנצחה מרשים. לשאלה "מה יהיה אחרי מרתון טבריה?", הלר עוצר שנייה לחשוב. "אני מקווה שכך זה ימשיך גם בעתיד באיזו שהיא צורה ונוכל למצוא פיתרון. ברור שהפרויקט דורש המון זמן, מעבר לאימונים עצמם יש את הלפני והאחרי ואני מקווה שנוכל להמשיך עם זה. המטרה היא להכניס את כולם לאורח חיים ספורטיבי בהשראת שניאור".

"החברים של שניאור" סיימו בהצלחה את אחד המבחנים שלהם בדרך למרתון טבריה 2011. הם ימשיכו להתאמן ואנחנו נהיה שם כדי לעקוב אחריהם.

 

התמונות מתוך עמוד הפייסבוק של החברים של שניאור

סגור