פתיחת קורס: אימון פונקציונאלי - מן המחקר אל הפרקטיקה

| שתף |
תאריך: 24/10/11

הקורס מורכב משישה מפגשים בני שלוש שעות במכון הכושר Fitness Together בשכונת צהלה.

 

פרטים על הקורס:

מטרת הקורס היא לשלב את הידע ממדעי הספורט, פיזיולוגיה של המאמץ ופיזיותרפיה.
שילוב ידע בינתחומי יעיל מאוד להעמקה והבנה מלאה יותר של אימון גופני. בקורס מושם דגש רב על פרקטיקה ועבודת שטח, הבאות לידי ביטוי בניתוח קינזיולוגי ובתרגול התרגילים, תוך כדי התייחסות להבדלים דקים בעת ביצועם. כמו כן, הקורס מסתמך על מחקר עדכני וכולל ביבליוגרפיה ארוכה עם קרוב למאה מחקרים שונים בחוברת הקורס.


הקורס מורכב משישה מפגשים בני שלוש שעות במכון הכושר Fitness Together בשכונת צהלה.

תכני הקורס:

מפגש ראשון – הגדרת אימון פונקציונאלי תוך כדי התייחסות לשרשראות אנטומיות, מחקרי EMG, אנטומיה פונקציונאלית והרכב סיבים ומבנה של שרירים שונים. מבוא לגישת האימון של מייקל בויל וגריי קוק (Joint by joint approach to training) נסיים עם ניתוח תרגילים לפי ההגדרות שנלמדו.

מפגש שני -פלג גוף אמצעי: בשיעור זה נתמקד בכאבי גב תחתון ומקורות אפשריים, נלמד ונתרגל טכניקות לייצוב עמוד שדרה (Hollow-in ו-Bracing) ונעסוק בניתוח קינזיולוגי ותרגול של תרגילים לשרירי הבטן והגב התחתון.

מפגש שלישי – פלג גוף תחתון: בשיעור זה נתמקד בכאבי ברכיים קדמיים ומקורם, נלמד ונתרגל תרגילים לקבוצת שרירי הישבן ונרחיב בניתוח קינזיולוגי ותרגול של תרגילים מורכבים כגון סקווט, דדלפיט, לאנג', ותרגילי רגל אחת.

מפגש רביעי – פלג גוף עליון: בשיעור זה נתמקד בכאבי כתפיים ומקורם, נלמד ונתרגל תרגילים בעיקר לקבוצות שרירים בחגורת הכתפיים (חפ"ת, טרפז תחתון ואמצעי וסראטוס קדמי) ונעסוק בניתוח קינזיולוגי ותרגול של תרגילי משיכה ודחיפה לפי המודל של בויל.

מפגש חמישי – מתיחות ותנועתיות: הצגת היתרונות והחסרונות של מתיחות, סוגי המתיחות והשפעתן על פציעות, כאבי שרירים וביצועים שונים. נעסוק בניתוחים קינזיולוגיים ותרגול של מתיחות נפוצות וכיצד ניתן לייעל אותן.

מפגש שישי – בניית תוכנית אימון: אציג סקירה של המחקרים הקיימים על דרכים שונות לבניית תוכנית אימון אישית, תוך כדי התייחסות למספר וקצב החזרות, מספר הסטים, תדירות האימונים השבועית ומשתנים נוספים בעלי השפעה חשובה על התוצאה הסופית. כמו כן, אדגים בניית תוכניות אימון אישיות למתאמנים מרקעים שונים.

עלות הקורס היא 1200 שקלים ובסופו תינתן תעודה מרשת חדרי הכושר Fitness Together העולמית.

מעביר את הקורס ישראל היילפרין, מאמן כושר ביחידת עלית בצה"ל, מאמן כושר אישי ומרצה במסגרות שונות. בוגר קורסים והשתלמויות בארץ ובחו"ל (מבדקי תנועה, שיטות אימון, מניעת פציעות ועוד), בניהם הכשרה בת שלושה שבועות תחת המאמן מייקל בויל. בנוסף, לישראל רקע כמאמן ומתחרה באומנויות לחימה בארץ ובחו"ל.

אשמח לענות על כל שאלה,
ישראל
Israel_Halperin@hotmail.com

0523-469-590
 

סגור