סיכום היום הראשון של אליפות צה"ל בכושר קרבי 2010

| שתף |

האירוע הפותח את אליפות צה"ל בכושר קרבי יצא לדרך. מתח רב הורגש במהלך התחרות בזמן שהיחידות הוזנקו בזוגות באופן מדורג לשטח הניווט. כל קטגוריה קיבלה צירי ניווט ברמות קושי שונות על-פי רמת הכושר הנדרשת בכל קטגוריה. לאחר כשעה קלה היה ניתן לראות את ראשוני הרצים מגיעים למשפך הסיום.

תאריך: 18/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

בשעות בוקר מוקדמת התכנסו יחידות צה"ל השונות ביער חדרה לאליפות צה"ל בניווט ספורטיבי. התחרות הינה חלק מאליפות צה"ל בכושר קרבי לשנת 2010, המתפרסת על שבוע ימים. הקטגוריות המתחרות הינן: קבוצת חטיבות חיל הרגלים, בסיסי ההדרכה, בסיסי האימון החטיבתיים, גדודי חיל הרגלים, חיל האיסוף הקרבי ושייטת ספינות הטילים. קבוצת מערך חיל השריון, התותחנים, הנ"מ, חיל המודיעין, פיקוד העורף, משטרה צבאית ולוחמות וקבוצת היחידות המובחרות והיחידות המיוחדות מכלל צה"ל. 

במהלך האליפות יתקיימו תחרויות ספורט במקצים הבאים: ריצת ניווט, ירי לאחר מאמץ, קרב מגע, בוחן פלוגה, בוחן צוות, בוחן מסלול ובוחן ימי. קטגוריית ריצת הניווט התקיימה כאמור ביער חדרה בעמק חפר. עפ"י הדיווחים רמת הניווט ביער ברמה גבוהה מאוד. בשיחה עם אחד מקציני הכושר הקרבי המוביל את אחת הנבחרות באליפות נאמר: "ריצת ניווט הבוקר הייתה קשה על כל המתחרים. היה קשה להתאפס וכן השטח מבלבל מאוד". 

התוצאות הסופיות לקטגוריה זו עדיין לא פורסמו ועד שעות אלה מתבצע במרכז כושר קרבי מעבר על טפסי הניקוב של כלל המתחרים. רק לאחר מעבר כפול על כלל הטפסים יופרסמו במרכז כושר קרבי היחידות המובילות בקטגוריה זו, מה שייתן בסופו של דבר חלק מהניקוד הסופי בכל האליפות.
 
היחידות שבלטו (המיקום הסופי יפורסם בהמשך) - בקרב הקטגוריה היוקרתית ביותר סיירת מטכ"ל בלטה בתוצאותיה. בקטגוריית חטיבות החי"ר בלטה חטיבת הצנחנים ולאחריה חטיבת גבעתי. בקרב מסגרת יחידות הסיור החטיבתיות בלטה יחידת הסיור החטיבתית של חטיבת גבעתי. במסגרת בסיסי האימונים דווח שהתחרות בין בא"ח גולני, גבעתי, צנחנים ובא"ח 900 השייך לחטיבת כפיר הייתה צמודה מאוד במהלך כל תחרות הניווט וקשה לדעת כרגע מי מוביל.
 
חישוב היחידות הזוכות הוא עפ"י מיקומי הזוגות באליפות, ככל שסך המיקומים נמוך יותר כך הקבוצה מתקדמת בדירוגה מול הקבוצות האחרות. מקצוע הניווט הספורטיבי מהווה חלק מסך הניקוד כאמור בתחרות ומהווה כ-20% מסך הניקוד הכולל באליפות כושר קרבי.

אתר עולם הריצה ימשיך לעדכן מקרוב על הנעשה באליפות השבוע.

 

*צילום מערכת sportweb

 

סגור