שייטת 13 - אלופת צה"ל בכושר קרבי

| שתף |

בשעות האחרונות הסתיימה אליפות צה"ל בכושר קרבי לשנת 2010. מרכז ההתעניינות של היום האחרון באליפות היתה התחרות בין יחידות העילית של צה"ל: סיירת מטכ"ל, שייטת 13 ויחידת שלדג מחיל האויר.

תאריך: 24/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

אליפות צה"ל בכושר קרבי שנמשכה בשבוע האחרון הגיעה לסיומה לפני שעות אחדות במרכז כושר קרבי שבמכון וינגייט. האליפות שהודעת קיומה יצאה במפתיע ליחידות השונות לפני כשלושה שבועות סיפקה למשתתפים וכל מי שצפה בה מן הצד דרמות, הצלחות ורגעי שיא ושפל.

הודעת הרמטכ"ל במפתיע על קיום האליפות היתה במטרה לספק תמונה מדויקת על המתבצע ביחידות במהלך כל השנה. השנה החליטו במטכ"ל כי האליפות תיערך במפתיע כדי לאפשר ליחידות המתאמנות כל ימות השנה לקצור את פירות השקעתן ולזכות בתואר היוקרתי שבאליפויות צה"ל. טקס הסיום, במסגרתו חולק גביע ראש המטה הכללי, נערך היום (ד'), 24 בנובמבר 2010. 

סיקור היום האחרון באליפות - יחידות הסיור החטיבתיות ויחידות מובחרות

יחידות הסיור החטיבתיות תמיד היו הדגל המוביל של העשייה המבצעית בחטיבות החי"ר השונות. השנה היה ניתן לומר שגם בעשיית הכושר הקרבי הדבר דומה. חטיבת גבעתי אומנם לא ניצחה באליפות, אך רמת הכושר הקרבי בחטיבה שמתמחה בעשייה המבצעית שלה ברצועת עזה, ידועה בצה"ל. ביקורות הכושר הקרבי בחטיבה בשנים האחרונות הינן הגבוהות בצה"ל וכל לוחם הנשאל על עשיית הכושר הקרבי יאמר בגאוה כי הוא מקפיד על אימונים שבועיים. את עשיית הכושר הקרבי בחטיבת גבעתי ניתן לזקוף לזכות קצין הכושר הקרבי החטיבתי הותיק - סרן עקיבא גרוסמן.

יחידת הסיור (יחס"ר) של חטיבת גבעתי ניצחה באליפות את יחס"ר גולני. למקום השלישי הגיעה יחס"ר נח"ל, שאגב החטיבה הציבה את עצמה כראשונה בקרב חטיבות החי"ר באליפות השנה, ובכך שברה את רצף הניצחונות של חטיבת גבעתי.

היוקרתית שבקטגוריות - יחידות העלית של צה"ל
בעשור האחרון לוחמי השייטת ניצחו באליפות פעם אחר פעם תוך הפגנת רמת כושר קרבי גבוהה ביותר. היו שחשבו שהשנה עקב פרסום האליפות כאליפות פתע תמונת המצב תשתנה. ביום חמישי האחרון לאחר ריצת הניווט היה נראה כי השייטת נותרה מאחור עם מקום שלישי בתחרות ריצת הניווט, עד לפתיחת תחרויות היום האחרון במרכז כושר קרבי.

שייטת 13 שלטה בכל התחרויות תוך הפגנת כושר ירי לאחר מאמץ גבוה מאוד. בבחני הקרב מגע אומנם הפסידו השייטים לסיירת מטכ"ל אך בסיכומו של היום שייטת 13 זכתה שוב במקום הראשון באמירה ברורה של שליטה בכושר הקרבי הגבוה ביותר בצה"ל.

למקום השני הגיעה 'היחידה' המיוחדת של חיל המודיעין - סיירת מטכ"ל. היחידה בלטה בהתמודדות נחושה מול שייטת 13 באליפות, כולל זכייה בתחום החזק של היחידה, תחום הניווטים. חשוב לציין שבאליפות צה"ל בכושר קרבי מרכיב הירי לאחר מאמץ משחק תפקיד חשוב מאוד, לכן בבוחן הצוות, אף ששייטת 13 פיגרה אחרי סיירת מטכ"ל בחצי דקה שלמה עדיין סך הפגיעות שלה היה גבוה יותר, מה שהביא לשייטת את המקום הראשון בקטגוריית בוחן הצוות ובאליפות כולה.
 
למקום השלישי הגיעה יחידת שלדג - יחידת הקומנדו של חיל האויר. בפתיחת האליפות היה נראה כי שלדג התקדמה השנה כשהגיעה למקום השני בתחרות ריצת הניווט, אך עדיין מדובר בהישג יפה המדרג את היחידה בין שלושת היחידות החזקות בצה"ל בכושר קרבי לשנת 2010.

הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל, רב- אלוף גבי אשכנזי, מפקד זרוע היבשה, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי, תת-אלוף מיכאל אדלשטיין וראש מחלקת כושר קרבי, אלוף משנה ד"ר אבי מויאל.

 

 


תמונת השער  - Nrhadera.goop.co.il

סגור