מרתון MEDOC - המרתון הכי ארוך בעולם

| שתף |

קוני ורוני מרצי השפלה נסעו למרתון מדוק בצרפת, וניסו להשלים אותו בקו ישר, בריאים ושלמים. הכל בכתבה הבאה...

תאריך: 17/09/14, מאת: קוני קונסטבלר

למי שעדיין לא מכיר, מרתון מדוק (לא בורדו שיתקיים לראשונה ב-2015) משלב בתוכו הרבה יותר מריצה, זהו למעשה סוג של 'דואתלון': ריצה ושתיה. החוויה מתחילה ברישום שנסגר בשעות בודדות עם 10,000 רצים ו-40,000 שנדחים. מזלנו, רוני ואני מרצי השפלה והדרום, אנחנו בפנים.

ביום המירוץ, הרצים נוהרים לעיירה 'פויאק' שעל גדות נהר הגירונד, מכל כניסה אפשרית, בשלל תחפושות כמתחייב בתקנון המירוץ. במות עם תזמורות ורקדניות ברזיליות ממוקמות לפני קו הזינוק, תושבי העיירה מנופפים מכל המרפסות והמדרכות, ההתלהבות בשמיים.

עם הזינוק ב-9:30 השמיים מופגזים בזיקוקי דין-נור. כן... בשעת בוקר למשך דקות ארוכות. כולם שרים מוחאים כפיים וספק רצים ספק רוקדים, אין מה לשמור כוחות.המסלול עובר על כבישים צדדיים ובעיקר דרכים סלולות בין כרמים. לאחר כ-3 ק"מ, נכנסים ל'שאטו' הראשון, בו יש תחנת רענון רגילה עם תפוזים, בננות, עוגיות ומים. רגילה אמרתי, אבל במדוק – חריגה. רוני ואני המחופשים למרגלים הנושאים מוט עם אשכול ענבים, קצת מאוכזבים. אל דאגה. בהמשך, כל כמה קילומטרים נכנסים לשאטו ומיועדכם יהושע וכלב ועוד 10,000 רצים בדמויות שונות ומשונות, טועמים מיין הבית הנמזג בנדיבות. מי שמתעקש אולי ימצא קצת מים, משימה לא פשוטה.

יחד עם השתיה, תזמורות רוק, ג'אז ושנסונים צרפתיים מרקידים את הקהל. אם עדיין לא הבנתם, זה לא המרתון להשיג בו תוצאה, העיקר לסיים בתוך מסגרת הזמן- 6:30 שעות ולא בתוך אמבולנס. הטירות צצות כפטריות לאחר הגשם כמו באגדות ילדים והדם הופך לאדום יותר.

החל מהקילומטר ה-38 כבר מקפידים יותר על התזונה ובמקום הפירות הרגילים מוגשים פירות ים ובהמשך גם אנטריקוט.אני לא יודע אם רצנו בזיגזג כמו בלוגו של המרוץ אבל בקו הסיום הגרמין הראה 44 ק"מ בשש שעות ועוד כמה דקות. מקוצר היריעה לא סיפרתי על חגיגת הפסטה בערב לפני ועל הנשף בערב אחרי, אבל זו היתה חוויה מדהימה שלא ראיתי באף מרתון קודם. ה"רציניים" שבינכם מוזמנים לפנות ולקבל עוד טיפים. ובסיום ריצת אימון לאחר החזרה לארץ, יצא לי רק משפט אחד:
" קשה, קשה, לרוץ בלי משקה".
 

סגור