חדש בארץ - אוסטאופתיה

| שתף |

רוב הכאבים שאנו סובלים מהם נובעים ממבנה גופנו. מבנה העצמות, השרירים, הגידים ואף היציבה, כל אלה עשויים להעיד על קיומה של בעיה. במסגרת טיפול אוסטאופתי מבוצע אבחון וטיפול בטראומות ובנזקים שנגרמו לחלקי הגוף השונים. על שיטת האוסטאופתיה והטיפול בפציעות ספורט באמצעותה בכתבה זו.

תאריך: 13/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול הקיימת כבר כ - 150 שנה. השיטה הומצאה בארצות הברית ע"י רופא אמריקאי אשר החליט להשתמש בטכניקות טיפול ידניות בשילוב עם חקר האנטומיה של גוף האדם. הוא קרא לשיטה במונח שטבע - "אוסטאופתיה"."אוסטאו"- עצם, "פאתיה"- מחלה.
השיטה נפוצה מאוד בארצות הברית ובאירופה. כיום כל ספורטאי ברמה בינלאומית, מחזיק אוסטיאופת צמוד כחלק מהצוות המקצועי המקיף אותו והמסייע לו להגיע להשיגים גבוהים.

האם כואב לך כשאתה רץ?

יש פתרון מעולה לרוב הפציעות הנגרמות כתוצאה מעסוק ממושך בריצה. שיטת האוסטאופתיה עוסקת במבנה השלד ומביאה לאיזון מקסימלי המאפשר פעילות ספורטיבית עם שיפור בהישגים וללא כאבים.

כיצד מתפתחת פציעה?

פציעות כתוצאה מריצה נובעות בעיקר מריצה למרחקים ארוכים ללא הכנה מספקת, מריצה על משטחים קשים, מנעליים לא מתאימות, מריצה בלי חימום ובלי מתיחות, ומהימנעות ממנוחה כשהגוף עייף או כואב. לא תמיד אפשר למנוע את הפציעות אבל יש דרכים אחדות שיכולות לצמצם במידה ניכרת את הסיכון להתרחשותן. רצים צריכים להיות מודעים לחוסר איזון של עמוד השדרה ולרוטציה באגן העלולים להוביל לפציעה ברקמות מסוימות כתוצאה משימוש יתר (overuse injury). אגן לא מאוזן או מוגבל (בעל תנועה לקויה) לא תמיד יגרום בעיות בריצות קצרות, אך כשעולים מדרגה ועוברים לריצות ארוכות, עלולות להיווצר בעיות.

סוגי פציעות

סוגי פציעות ספורט שמאפיינים אצנים:
* שברי מאמץ
*שחיקת סחוסים
*דלקת בגיד אכילס
*דלקת גיד הפיקה
*תסמונת Iliotibial Band Syndrome – תסמונת זו היא הגורם השכיח ביותר לכאב בצד החיצוני של הברך - כ-12% מכלל כאבי הברכיים של רצים למרחקים ארוכים נובעים ממנה.
*דורבן
*Jumper's knee ברך קופץ (patellar tendenitis ) דלקת של גיד הפיקה.
*כאבי גב וקרע ומתיחה של הדו ראשי ירכי. ואלה הן רק פציעות אחדות מיני רבות שאצנים מתמודדים איתן.

כיצד ניתן לטפל בפציעות ריצה?

טיפול בשיטת האוסטאופתיה נותן פתרון בפציעות ספורט רבות ומאפשר שיפור ההישגים ופעילות אינטנסיבית ללא סבל. אוסטאופתיה היא שיטת טיפול השמה דגש על מבנה השלד, מיקום נכון של העצמות והרקמות באופן שמונע שחיקה.
גוף האדם בנוי כמכלול, שכל חלקיו ומרכיביו פועלים בהרמוניה ובתיאום. לעיתים, נוכח מקרים שבהם תפקודו של אחד מחלקי ה"מכלול" נפגע, מופר האיזון ונדרשת התערבות חיצונית של אוסטיאופת.

רוב הכאבים שאנו סובלים מהם נובעים ממבנה גופנו. מבנה העצמות, השרירים, הגידים ואף היציבה, כל אלה עשויים להעיד על קיומה של בעיה.
במסגרת טיפול אוסטאופתי מבוצע אבחון וטיפול בטראומות ובנזקים שנגרמו לחלקי הגוף השונים כגון: שרירים, עצבים, מפרקים, חוליות עמוד השדרה ורקמות חיבור, בין כתוצאה מעיסוק בספורט או בפעילות פיסית אחרת ובין כתוצאה ממבנה הגוף.

שיטה זו שייכת לתחום הפרא-רפואי מוכרת ע"י משרדי בריאות כטיפול אלטרנטיבי. מקצוע האוסטאופתיה עוסק בהכרת הכאבים וחותר להבין את הסיבה לכאב, במטרה לטפל בשורש הבעיה ולאו דווקא בסימפטומים שלה.
ההקלה בסימפטומים תתרחש באופן טבעי לאחר פתרון הבעיה. הטיפול משפר את התפקוד מערכת העצבים שלנו ובנוסף גם את מערכות: כלי דם והלימפה.

באמצעות טיפול במערכת השלד - ביצוע מניפולציות על המפרקים, עיסוי רפואי וטכניקות נוספות, משפר האוסטאופת את התנועתיות של עמוד השדרה ושל הגפיים ומחזיר את ההתאמה המבנית של השרירים והשלד, על מנת שנוזלי הדם והלימפה יזרמו כראוי. הדבר מסייע לשיקום רקמות השריר, לגמישות השרירים ולתנועת המפרקים, וכתוצאה מכך הכאב פוחת ונמנעת הישנות הסימפטומים שמהם סובל המטופל.
ישנם מקרים בהם הכאב שאנו חשים מהווה עדות לבעיה חמורה עוד יותר, כגון התפתחות של דלקת. במקרים אלו יסייע הטיפול האוסטאופתי להפחתת הכאבים ולשיפור התפקוד היומיומי.

מהם מאפייני הטיפול?

הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים מיוחדת כשהמטופל לובש בגדים רפויים ונוחים. הוא מבוצע בעדינות, במתינות ומתאים לכל גיל. הטיפול מבוצע באמצעות - לחיצות, מתיחות, משיכות , הנעות המפרקים ומניפולציות, והוא מגביר את התנועתיות של האזורים הפגועים, מפחית הכאבים, ומעודד את הריפוי העצמי של הגוף.
הטיפול כולל מפגשים באורך של כ - 45 דקות עד שעה כל אחד. במפגש הראשון עובר האוסטאופת עם המטופל על ההיסטוריה הרפואית שלו, עורך לו סידרה של בדיקות, ומיפוי האזורים הבעייתיים לצורך דיאגנוזה. לאחר מכן הוא מגבש תוכנית טיפול. התוכנית יכולה לכלול טיפול בודד או סדרת טיפולים בהתאם למצבו של המטופל.

 

איתמר לנדנר (D.O מטפל מוסמך) הינו אוסטאופת מוסמך, בוגר מכללת וינגייט. 

 

איתמר מטפל באנשים בשיטת האוסטאופתיה המהווה שיטה לאבחון וטיפול בנזקים לחלקי הגוף השונים כגון, שרירים, רצועות, מפרקים ועצבים.
איתמר שם לעצמו למטרה לשפר את איכות החיים של מטופליו ושל אנשים בכלל. להביא את גופם למצב מאוזן על מנת שיפעל באופן אופטימלי. כאשר הגוף מאוזן ופועל כמו מנוע מכוון היטב, הוא פועל במינימום שחיקה ונזק.
הטפול האוסטאופתי שאיתמר מבצע, מיועד לעזור למטופל והוא יעיל נגד כאבי גב חריפים או כרוניים, כאבי צוואר, פריצת דיסק, ניוון מפרקים, כאבי שרירים, כאבי ראש, כאבי בטן, דלקות ואפילו עוזר ללחץ וחרדה ופציעות ספורט.

כספורטאי מילדות ואלוף ישראל בקראטה לשעבר, איתמר מבין את החשיבות של תפקוד נכון של גוף האדם ללא כשלים המפריעים לאיכות החיים היומיומית שלכם ופוגעים בה.
הטיפול מבוצע באמצעות מתיחות, לחיצות, הנעות המפרקים והפעלתם, והוא מגביר את התנועתיות של האזורים הפגועים, מפחית כאבים, ומעודד את הריפוי העצמי של הגוף.
איתמר החליט לקחת את הבריאות שלכם בידיים!
רוצים חיים ללא כאבים? התקשרו עכשיו ותקבעו טיפול בהקדם.

פרטים ליצירת קשר

03-6325654 או 03-6325646 או 0524-350303

שעות פעילות : ימים א' – ה': 14:00 עד 21:00
יום ו' : 8:00 עד 13:00

כתובת: מרפאת מומחים, דרך העצמאות 40,
בנין טופ רסקו, קומה ב', יהוד.


 

סגור