תפתח חלון - הכל על "חלון ההזדמנויות" של צריכת החלבון

| שתף |

כולם מדברים על "העמסת פחמימות", אבל אסור לשכוח את חברינו החלבונים. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על "חלון ההזדמנויות".

תאריך: 09/06/15, מאת: SPORTWEB

עבור רצים, למעקב אחר צריכת החלבונים שלהם יש משמעות קריטית, אך גם חשוב לאכול אותם בזמנים המתאימים כדי למקסם את ביצועי הריצה. בכתבה הבאה נדבר על "שלושה חלונות" שיהפכו אתכם לרצים חזקים יותר, ובעלי יכולת התאוששות מהירה יותר.


בוקר טוב!

מומלץ להתחיל את היום עם כמות מספקת של חלבון כדי לוודא שאנו צורכים מספיק חלבונים עבור האימונים שלנו. ד"ר קריסטה אוסטין מפרויקט הרצים הבכירים של אורגון, אומרת כי רצים שמתחילים את היום שלהם עם מספיק חלבון למעשה דואגים לאספקה ​​יציבה יותר של אנרגיה, הם מרגישים שבעים לאורך שאר היום, וכן מצב רוחם טוב יותר. המטרה היא לענות על דרישות האנרגיה של הגוף בזמן, ולעולם לא לתת לגוף להיכנס לגירעון.

אוסטין טוענת כי באופן כללי, רצים צריכים להגדיל את צריכת החלבון שלהם בארוחת בוקר ברוב ימי אימונים.

 

חלון התאוששות שלאחר האימון

החלבון הוא הכרחי לתיקון שריר וצמיחתו. רצים צריכים לצרוך חלבון כ-30 דקות לאחר סיום האימון. אוסטין ממליצה על ארוחה או חטיף המכיל 25-30 גרם של חלבון, בקנה מידה יחסי למשקל הגוף של הרץ או הרצה.

כריס ווינטר, רץ מכשולים קנדי ​​מאליפות העולם 2013, הוא מעריץ גדול של דגים להתאוששות. "אני מרגיש כי בכך אני נשאר בריא, רזה יותר, ובדרך כלל יש להם יותר אנרגיה. צלחת של סלמון טרי, קינואה, וסלט הם ארוחת התאוששות מושלמת."

 

חלבון לפני השינה

בניגוד לדעה הרווחת, אכילה לפני השינה לא תוסיף לכם קילוגרמים לא רצויים. למרות שמספר מחקרים מצאו קשר בין עלייה במשקל ודפוסי אכילה בשעת לילה מאוחרת, סקירה נרחבת על ידי כתב העת הרפואי הבריטי הראה כי קשר זה קיים רק אם אתם אוכלים יותר מדי או עושים בחירות מזון עניות. למעשה, אכילת חטיף חלבון לפני שאתם נשכבים לישון - יעניק לשרירים שלכם בונוס כדי לעורר תיקון שריר וצמיחה. כדי להגדיל את היתרונות של חלון זה, יש לבחור מקור חלב: האנזימים המיוחדים שבחלב מעשירים את החלבון. שוקו דל שומן, או שייק חלב עם מעט אבקת חלבון, הוא השילוב המושלם של חלב, חלבון וסוכר כדי לסייע לשיקום השרירים. מומלץ לשתות משקאות אלו לפני השינה כדי להפוך את האימון של מחר לפרודוקטיבי יותר.

 

 

*מומלץ להתייעץ עם תזונאי מוסמך, הכתבה אינה מחליפה ייעוץ תזונתי

  • CandyBox Images 2012

סגור