עולם האופניים יורד להודו

| שתף |

הודו מצטרפת לזירת רכיבת הכביש המקצועני על ידי הפקת שני מירוצי אופניים מקבילים.

תאריך: 13/01/11, מאת: תמר ברניס ואילן גולדמן

באירוע חגיגי ב-6 לינואר, הכריז ה-UCI יחד עם הפדרציה ההודית לרכיבת כביש, על שיתוף פעולה נוסף עם חברת ID Sports. במהלך שיתוף הפעולה, יופקו שני אירועי רכיבה מקבילים – "סייקלותון מומבי" ו"טור דה-מומבי" מהדורת 2011.

הטור דה-מומבי, מסמן את הצטרפותה הרשמית של הודו לזירת רכיבת הכביש המקצועני, ומשקף את הלך הרוח העולמי כלפי הודו. כלכלת העולם הפכה גלובלית לחלוטין וכך גם מרוצי האופניים. הודו, כיאה למדינה אשר צפוייה עד שנת 2050 לתפוס את המקום השלישי ברשימת הכלכלות החזקות, רוצה לעצמה גם מרוץ אופניים יוקרתי אשר ישקף את הסטטוס הקרב ובא.

הטור, נערך לראשונה ב-2010.השנה, הטור קיבל דרוג של - 1.1 מה-UCI. דרוג שכזה, מקפיץ את המרוץ כמה רמות, ומבטיח כי רגליהם המגולחות של המקצוענים יגיעו לעיר הדחוסה. האירוע מפוצל לשני מרוצי יום אחד ואינו בנוי כטור רגיל. סתם לידיעתכם, בכל פעם שאתם רואים דירוג שספרתו הראשונה משמאל היא 1, דעו כי זהו מרוץ של יום אחד. ולגבי הספרה מימין לנקודה, ככל שזו תהיה נמוכה יותר כך חשיבותו של המרוץ גדולה יותר (קושי-יוקרתיות-ניקוד).

שנה שעברה "סקסו בנק" הייתה קבוצת הפרו-טור היחידה שהתחרתה, אך השנה ה-UCI והפדרציה ההודית לרכיבת כביש אישרו במסיבת עיתונאים את השתתפותם של שתי קבוצות פרו-טור נוספות - RadioShack האמריקאית ו- Liquigas האיטלקית. קבוצות אלה עמוסות בשמות גדולים ומושכות את תשומת ליבו של קהל המעריצים העולמי. שנה שעברה זכה בטור הרוכב הארגנטינאי Juan Jose Haedo מסקסובנק. הבחור גרף לכיסו סכום של $50,000 . סכום הזכייה ב-2011 אגב זהה לקודמו.

מהדורת 2011 של הטור תפתח ב-11 לפברואר ב - נאשיק (Nashik), כ-160  ק"מ צפון-מזרח למומבי. הטור יגיע למומבי עצמה רק יומיים לאחר מכן. המרוץ היומי הראשון יהיה באורך 158 ק"מ, כאשר המרוץ היומי השני יהיה באורך 117 ק"מ. 

כמו בטור דאון-אנדר, גם השנה יתרחש במקביל לטור אירוע עממי רחב ידיים, הנקרא בשם "סייקלותון". מטרת האירוע: הגברת המודעות לרכיבת כביש במדינה מוכת אובססיה לקריקט. ההודים מנסים גם כן לייצר מהלך בו תגבר המודעות לבריאות וכושר ושימוש באנרגיה ירוקה. שנה שעברה האירוע העממי משך לא פחות מ-7000 איש, החל מילדים ועד לקבוצות אנשי עסקים ממולחים. מארגני האירוע, ID Sports, צופים השנה את השתתפותם של לפחות -10,000 איש.

מנכ"ל מחלקת רכיבת הכביש של ה-UCI, אמר במסיבת העיתונאים שה-UCI שמח ומעודד את הצטרפותם של מרוצים הודים ללוח התחרויות הבינלאומי של ה-UCI. בארגון השוויצרי, מאמינים שלהודו פוטנציאל רב בייצוג רכיבה מקצוענית ברמה הגלובאלית. Sukhdev Singh Dhindsa (כן, השמות שייכים לאיש אחד...), נשיא הפדרציה ההודית לרכיבת כביש, אמר שהוא צופה עתיד מזהיר לרכיבת הכביש בהודו, לא רק כתחביב ואורך חיים, אלא גם כספורט רציני בהודו. כמו שאומרים... נחיה ונראה.

 

 

*תמר ברניס ואילן גולדמן, מייסדי Road Rush בית ספר לרכיבת כביש.
 

 

סגור