אליפות ישראל ב-10,000 מ' - זמנים ומשתתפים

| שתף |

77 רצים ורצות כבר הבטיחו השתתפותם
חגיגת הריצה הבינונית הארוכה ביותר על המסלול שתתקיים הערב בהדר יוסף תרכז את מיטב הרצים והרצות הישראלים שיתחרו בשלושה מקצי גברים ומקצה נשים אחד

תאריך: 21/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה, אורן בוקשטיין

אליפות ישראל בריצת 10,000 מ' בשנה שעברה היוותה את אחת התחרויות המרשימות בעונת האתלטיקה הישראלית שהניבה אף שיא ישראלי חדש אותו קבע יוסף גזצ'או. חשיבותה וססגוניותה של האליפות הזו הביאה גם השנה לא פחות מ-77 רצים ורצות שכבר הבטיחו השתתפותם באליפות שתתקיים הערב (החל מ-18:30) באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף.

עובדה אחת כבר בטוחה עוד בטרם הוזנקו המקצים השונים – הערב יוכתרו אלוף ואלופת ישראל חדשים, אחרי שאלופי השנה שעברה לא ישתתפו באליפות, אלוף ישראל יוסף גזצ'או הפצוע והאלופה מאור טיורי שנמצאת בארה"ב.
בקרב הגברים מוגס טסמה מאתלטי אורן השרון, סגן אלוף ישראל מ-2010 הוא המועמד הפייבוריט על הנייר. בהיעדרו של גזצ'או, הובא גלה היילו האתיופי ארצה במטרה להוביל את טסמה לשיא אישי וישראלי חדש. בסביבתו של טסמה מדברים אף על קריטריון B לפחות לאליפות העולם בקוריאה.
מדליסט הארד מהשנה שעברה, ניגוסה אסמרה ממכבי ת"א, צפוי להיאבק השנה על הסגנות עם גירמה אמרה מאתלטי אורן השרון. במקצה השני ישתתפו רצים בולטים נוספים כמו אסף בימרו, אביחי גודמן, איתי גלזר, דסטאו סוונך, אמיר רמון, אדרג'ו באשה ועוד.

בין הנשים, בהיעדרה של מאור טיורי שנמצאת בכושר מצוין ורק בסוף השבוע האחרון שיפרה את שיאה האישי ב-10,000 מ' בתחרות בארה"ב, התחרות פתוחה כמעט לחלוטין. אחת המועמדות לניצחון היא קורלימה לונה הקנייתית שמתאמנת באגודת אתלטי אורן השרון, אולם העובדה שהיא אינה אזרחית ישראל לא תאפשר לה לזכות בתואר גם אם תנצח בריצה. סגנית אלופת ישראל, מארי אליאס ממועדון איילות היא אחת המועמדות לזכייה בתואר הישראלי, כשסביבה ירוצו מיגל אטיאס ממכבי ת"א, מדליסטית הארד מ-2010, דנה לוין ונינה פקרמן מאתלטי אורן השרון וריקי סאלם ונועה ברקמן מאס. רמה"ש.
 

 

ללוח הזמנים לחץ כאן

לרשימות המשתתפים לחץ כאן

סגור