באסטקר השיג את קריטריון הקדטים במוט

| שתף |

קופץ המוט הישראלי הצעיר קבע 4.50 מ' בתחרות הזמנה שפתחה את יום האתלטיקה הבינלאומי והשיג את הקריטריון לאליפות העולם לקדטים בצרפת ולפסטיבל האירופי האולימפי לקדטים בטורקיה

תאריך: 19/05/11, מאת: אורן בוקשטיין

איתמר באסטקר ממכבי תל-אביב חגג בתחילת החודש את יום הולדתו ה-16, אז הוא העניק לעצמו כתנת יום הולדת שיא אישי חדש בקפיצה במוט כשעבר 4.41 מ'. היום (חמישי) באסטקר הוכיח שהתוצאה ההיא רחוקה ונמוכה בהרבה מזו אותה הוא שואף לךהשיג השנה. בתחרות הזמנה בקפיצה במוט שהתקיימה בהדר יוסף וקדמה ליום האתלטיקה הבינלאומי, באסטקר עבר 4.50, שיפר את שיאו האישי, והפרס על השיפור הזה הוא הקריטריון לאליפות העולם לקדטים שתיערך בתחילת חודש יולי בליל שבצרפת ולפסטיבל האירופי אולימפי לקדטים שיתקיים בסוף אותו חודש בטרבזון שבטורקיה.

באסטקר עוד ניסה לעבור גובה של 4.60, ללא הצלחה, אולם בכל זאת הוא עשה צעד נוסף לקראת השיא הישראלי לקדטים שעומד על 4.70 מ' ונקבע ע"י אנדריי קרסטיאנצב מהפועל גבעת רם לפני 12 שנים. בסיום התחרות אמר הכישרון הצעיר שמתאמן תחת הדרכתו של פבל קוגן, "אני מאוד שמח שעשיתי את הקריטריון, אבל בטוח שיש לי בגוף הרבה יותר מ-4.50. לא הגעתי לתחרות במצב אידיאלי, אבל בלי הבטחות, אני די בטוח שאשווה השני, ואולי אף אשבור את השיא הישראלי לקדטים, כי תוצאה של 4.50 שהיא הקריטריון לאליפות העולם לקדטים, טובה רק להיכנס לשם, אבל כדי לעלות שם לגמר ברור לי שאצטרך תוצאה טובה יותר".
 

סגור