ביטול מרוץ האופניים - הקפת הבזלת - 7.5.11

| שתף |

הנהלת איגוד האופניים נאלצת לבטל בצער רב את מרוץ הקפת הבזלת בשל דרישות משטרה חריגות בעלות של 49,400 ש"ח. מכתבם של בוני אשל,יו"ר האיגוד, איציק גליקמן, גזבר האיגוד ואמיליו רויטמן מנכ"ל האיגוד בפנים.

תאריך: 04/05/11, מאת: איגוד האופניים

לכבוד

מאמני ומדריכי הקבוצות

רוכבים ורוכבות

 

שלום רב,

הנדון: ביטול מרוץ הקפת הבזלת- שבת- 7.5.11

 

לצערנו הרב איגוד האופניים נאלץ לבטל את התחרות הקבועה ליום שבת ה- 7.5.11 – הקפת הבזלת, עקב דרישות משטרה לא מוצדקות, באופן יוצא דופן מדרישותיה עד כה.

הבקשה לקיים את התחרות הוגשה למשטרה בחודש דצמבר 2010 (לפני כחמישה חודשים!) עליה התקבל בחודש דצמבר אישור עקרוני למסלול המבוקש. לפני כחודש, התקיימו סיורים על המסלול בהשתתפות נציגיאיגוד האופניים ומשטרת ישראל במטרה לקבוע את כוחות המשטרה הנדרשים לקיומה של התחרות. בסיורים אלו, קבעה המשטרה, שעל מנת לאבטח את התחרות נדרשים-  50 שוטרים, שלושה קצינים, 11 ניידות ו- 2 אופנועים.

לאחר מו"מ שהתקיים ביום ראשון ה- 1.5.11, העבירה המשטרה את דרישותיה הסופיות ורק הבוקר, שלושה ימים לפני התחרות! התקבלה דרישת התשלום הסופית של המשטרה בעלות כוללת של – 39,400 ₪, זאת,עבור ארבע שעות תחרות. בנוסף, הועברה דרישה חדשה נוספת להציב מחסומי ברזל על המסלול בעלות נוספת של 10,000 ₪.

כל ניסיונותינו מול מהמשטרה במטרה להוריד את העלויות האמורות לא צלחו !

כידוע לכולנו, אין זו הפעם הראשונה בה המשטרה מציבה דרישות ותנאים שהאיגוד אינו יכול לעמוד בהם, בחלק מהמקרים מצליח האיגוד לשנות את הדרישות ולקיים את התחרות ובחלקם האחר לא, כבמקרה הזה.

לצערנו, נראה כי לא תהיה זו הפעם האחרונה בה תדרוש המשטרה תנאים מופרזים, זאת, למרות פעילות האיגוד לשנות את המצב הקיים במסגרתן מתקיימות פגישות עם חברי כנסת, שרי ממשלה, וועדות משטרתיות וגורמים בכירים במנהל הספורט, משרד התרבות והספורט.

עוד נמשיך ונפעל בדרכים אלו בהמשך.

מתוך ניהול אחראי בהתייחס לתקציב האיגוד, הנהלת איגוד האופניים אינה יכולה לאשר תשלומים בסדרי גודל כאלו, תשלומים, אשר יסכנו את פעילותו השוטפת של האיגוד בהמשך ועל כן נאלצת לבטל את התחרות.

 

בברכה,

 

בוני אשל                         איציק גליקמן                            אמיליו רויטמן

יו"ר                                 גזבר                                        מנכ"ל

                        איגוד האופניים בישראל  

 

העתקים:

ח"כ לימור לבנת, שרת התרבות והספורט

ח"כ משה (מוץ) מטלון, כנסת ישראל

רפי פלד, ראש אגף התנועה, משטרת ישראל

אורי שפר, ראש מנהל הספורט

דודו מלכא, סגן ראש המנהל הספורט

אלי מלכה, ראש המועצה האזורית רמת הגולן

שמוליק חזן, מנהל מח' תיירות, מועצה אזורית רמת הגולן

 

 

סגור