גזצ'או יוסף קבע 2:15:46 במרתון השני בחייו

| שתף |

גזצ'או יוסף קבע 2:15:46 במרתון השני בחייו ופספס ב-46 שנ' את הקריטריון האולימפי. בריהון וסטאין לא סיימו את הריצה

תאריך: 15/04/12, מאת: אורן בוקשטיין - איגוד האתלטיקה

רבים יזכרו את מרתון רוטרדם 2012 כמרתון בו התקרב גזצ'או כדי 46 שנ' לקביעת הקריטריון האולימפי הישראלי, אולם די במספר השניות הזה כדי לקבוע שאחד הרצים הטובים בתולדות הריצות הבינוניות והארוכות בישראל לא ישתתף במשחקים האולימפיים בלונדון. יש שיאמרו שעצם העובדה שגזצ'או לא הצליח לעמוד במשימה שהציב לעצמו מהווה כישלון. אולם הוא הוכיח היום שמידות המרתון האולימפי בהחלט תפורות למידותיו.

תנאי מזג האוויר ברוטרדם היום היו נוחים למדיי, למעט רוח חזקה ומשתנה שהיטלה בחלק מהרצים הפחות מנוסים. שלושת הישראלים הבכירים, היילה סטאין, וובה בריהון וגזצ'או יוסף, קיוו לרדת מ-2:15 ש' ולקבוע בכך את הקריטריון האולימפי למשחקים בלונדון. לאחר 17 ק"מ בריהון פרש בטענה שפציעה במפשעה אותה סחב זמן מה, הציקה לו. מאחר שהוא הבין כבר בקילומטר ה-15 שהוא נמצא מחוץ לטווח התוצאה המבוקש, הוא החליט לא לבזבז כוחות מיותרים ופרש, כאמור, כעבור 2 ק"מ. מאמנו, היילה סטאין הגיע לחצי המרחק בזמן של 1:08 ש' והחליט אף הוא לפרוש.
גזצ'או היה בקצב מצוין ונעזר במושך מצוין. בסיום פניו הביעו אכזבה רבה אחרי שסיים במקום ה-15 הכללי בתוצאה 2:15:46 ש', והבין עד כמה קטן ומעצבן הפספוס של הקריטריון. "ההכנה שלי הייתה טובה מאוד והיה לי מושך מצוין שעשה את העבודה כמו שקיוויתי", ציין הרץ שסיים במקום הראשון בקטגוריית גילאי 35+ וקבע שיא אישי חדש עם שיפור של 3:13 ד' לשיאו הקודם. "הבעיה הגדולה הייתה עם הרוח שהייתה מאוד חזקה ושינתה כיוונה מעת לעת וממש שיחקה אתי. הדבר הזה פגע בי יותר מהכל", סיכם גזצ'או שתוצאתו מהווה קריטריון לאליפות העולם 2013 במוסקבה ונכנסה למקום החמישי בכל הזמנים בארץ.
  • גזצ'או קייוה להכנס היום לסגל האולימפי

    צלם אותי

סגור