דסטין אמרני סיים במקום ה-26

| שתף |

רץ ה-800 הישראלי קבע 1:54.20 ד', סיים במקום ה-26 ולא הצליח להעפיל לחצי גמר אליפות העולם באולמות בטורקיה. "אני מאוכזב מאוד מהיכולת שהצגתי".

תאריך: 09/03/12, מאת: אורן בוקשטיין

כשדסטין אמרני ראה את הגרלת מקצי המוקדמות, היה לו ברור שבמקצה שלו, האחרון, יש שני רצים שקבעו כבר תוצאות איכותיות משלו, ורץ מאוגנדה שהישגיו דומים לשלו. יחד עם זאת, הידיעה שגם אם לא יהיה בין שני הרצים הראשונים במקצה שלו שיעלו אוטומטית לחצי הגמר, יהיה עליו להיות בין ששת המפסידים המהירים ביותר על מנת להיות בחצי הגמר.

לפי תוצאות חמשת המקצים הראשונים שהתקיימו בבוקר יומה הראשון של אליפות העולם באולמות באיסטנבול, היה ברור שאמרני יהיה חייב לרדת מגבול 1:50 דק'. ממי שקבע לא מזמן את שיאו האישי באולם (1:47.81), הציפיה לא נראתה תלושה מן המציאות. אלא שבאותה מציאות, במקום להידבק לשלישייה המובילה, אמרני נותר מאחור יחד עם קורלוב מטג'יקיסטן שסיבוב לפני הסוף עבר את אמרני שנותר מאחור ללא סיכוי להשיג מישהו מהרצים.
בועז קיפלאגאט לאלאנג הקנייתי ניצח את המקצה וקבע 1:49.50 ד', הזמן המהיר ביותר במוקדמות. גם נציגי ארה"ב ואוגנדה, ראט ומוטקנגה ירדן מ-1:50 ד' והעפילו לחצי הגמר. קורלוב קבע 1:52.61 ושיפר את השיא הטג'יקיסטני, ואילו אמרני המאוכזב סיים בזמן חלש מבחינתו, 1:54.20. "אני מאוכזב מאוד מהיכולת שהצגתי", סיכם אמרני, עבורו הייתה זו השתתפות ראשונה אי פעם באליפות עולם כלשהי.
אמרני סיים, כאמור, במקום ה-26 הכללי (מתוך 32 משתתפים), ועיקר אכזבתו נובעת מן העובדה שאם רק היה מתקרב להישג השנה שלו, הוא לא רק היה עולה לחצי הגמר, אלא עושה זאת מאחד המקומות הראשונים. ‏

 

 

 

 

 

 

סגור