הפועל חולון ומכבי חיפה אלופי השליחים ב-400

| שתף |

הגברים של הפועל חולון ובנות מכבי חיפה כרמל זכו הערב באליפות ישראל בריצת השליחים 4X400 מ'

תאריך: 01/05/11, מאת: אורן בוקשטיין

לאחר צאת השבת התקיימה בהדר יוסף אליפות ישראל בריצת שליחים 4X400 מ'. תחילה תיחרו הבנות כשאת הרצות הפותחות בכל קבוצה הובילה מלכה חמידולין ממכבי חיפה. האחיות לוקשין, דריה שרצה שנייה וסאשה שלישית פתחו פער על יתר הקבוצות. אחרי העברת המקל האחרונה מסאשה לוקשין לנרי גטריידה שרצה זמן מה קודם את ריצת ה-1500 מ' בליגת ניו באלאנס, ההפרש בין מכבי חיפה למכבי ראשל"צ היה ברור, אולם אולגה דוגדקו-ברונשטיין שהשתתפה במסגרת הליגה בשלוש תחרויות, סגרה את הפער על גטריידה עם ספרינט מרשים. 100 מ' לסיום דוגדקו-ברונשטיין ממש נשפה בעורפה של גטריידה שלא ויתרה, ניצלה את העובדה את הפתיחה הרצחנית של הראשל"צית ולא ויתרה לה עד הניצחון. גטריידה העניקה לחיפה את התואר השני ברציפות בריצה זו עם 4:06.19 דק', תוצאה טובה ב-5 מאיות השנייה מזו של מכבי ראשל"צ, עבורה פתחו כריסטינה וניושבה, סווטלנה גנזדילוב ושירה מנגן. הפועל חולון עם אלינה דרוזדוב, ליאת ענו, אלין וינוגרצקי ודניאל דגן זכו במדליית הארד עם 4:19.02 דק'.

גם רביעיית הרצים של הפועל חולון שיחזרו את הישגם מהשנה שעברה. להבדיל מתחרות הנשים, אצל הגברים הניצחון הובטח כמעט סופית כבר אחרי סיום הקטע של איליה אליגולשווילי שרץ שני עבור חולון, אחרי שעמית כהן כבר הוביל את אגודתו ליתרון. חי כהן ויורי פלס רצו מצוין והעניקו לחולון את הזהב עם 3:18.20 דק'.
תימור קולייב, יורי שפסאי, איתי שמיר ובצלאל מזרחי העניקו לעירוני ירושלים את מדליית הכסף עם 3:25.53 דק'. רביעיית מכבי חיפה דווקא פתחה חלש כשאמיר חמידולין שפתח ועראם מג'אד שרץ שני העביר את המקל לפלורנץ גרמן במקום השישי והפרש ניכר מהקבוצות שרצו לפניהם. גרמן צמצם את הפער משמעותית והעביר את המקל לגרישה מיכאלוב שבריצה מעולה עקף בזה אחר זה שלושה רצים והעניק לקבוצתו את הארד עם 3:26.74 דק'.
 

סגור