וודג' ינסה להשיג את המינימום במרתון פריז

| שתף |

רץ המרתון זבדיה וודג' ירוץ במרתון פאריז בעוד 6 ימים, בו ינסה לקבוע את הקריטריון לקוריאה. כישלון במשימה הזו, יודע גם רץ המרתון הוותיק, עשוי לחסל את הסיכוי ללונדון

תאריך: 06/04/11, מאת: אורן בוקשטיין

זבדיה וודג' כבר ראה דברים רבים בקריירת המרתון שלו. הרץ בן ה-37 מהפועל חולון שכבר רץ מרתונים רבים בחייו כאתלט מקצוען, יודע שבעוד שישה ימים מצפה לו מבחן חשוב להמשך הקריירה. מאז שסיים ראשון בין הישראלים בחום המתיש של בירת קטאלוניה באליפות אירופה, הוא השתתף במרתון בטבריה, ועכשיו ממתין לו המבחן הגדול בעיר האורות – קביעת קריטריון (2:17:00) לאליפות העולם הקיץ בקוריאה, שם הוא מקווה לחגוג את יום הולדתו ה-38 בקביעת קריטריון והגשמת החלום האולימפי. "מבחינתי אולימפיאדה הייתה ותישאר החלום שטרם הושג. אם אשלים אותו, אוכל לפרוש בשקט".

 

וודג' שימריא לבירת צרפת ביום חמישי יודע שמרתון טבריה ושלושה חודשים לאחר מכן מרתון נוסף שעשוי לחרוץ גורלות עבור אתלט בגילו, אינו דבר אידיאלי. "הייתי מעדיף שבין אליפות אירופה לאליפות העולם יהיה לי מרתון בודד ולא יותר", הוא אומר, אבל המציאות לעתים שונה מהתכניות.
למרות מגז האוויר האידיאלי שהיה בטבריה, לוודג' היה זה אחד המרתונים הקשים. "התאמצתי שם נורא. כבר בחצי כשראיתי שאני עומד על 1:08+ ולא הרגשתי חופשי, הבנתי שזה לא המרתון שלי. אבל אני לא מהפורשים, החלטתי שאני מסיים אותו בכבוד".
 
בזמן ששלושה מרתוניסטים ישראלים (היילה סטאין, זוהר זמירו ו-וובה בריהון – כתבה עליהם בהמשך השבוע) ירוצו במקביל אליו, אבל ברוטרדם שבהולנד (373 ק"מ מפאריז), וינסו אף הם לקבוע את הקריטריון, וודג' מסביר שפאריז הייתה האופציה הראשונה שלו. "רצתי שם כבר פעמיים. לפני שנתיים קבעתי שם את הקריטריון לאליפות העולם בברלין. את המסלול ברוטרדם, שנחשב אף הוא למהיר מאוד, אני לא מכיר, לכן העדפתי מסלול מוכר שהאיר לי פנים כבר".
וודג', כמו יתר רצי המרתון שיתחרו ב-10 באפריל, מי בפאריז, מי ברוטרדם, יודע שכישלון בקביעת הקריטריון הפעם, מחסל את הסיכוי לקוריאה. "המרתון הזה הוא על החיים ועל המוות", הוא מסביר. "אם לא אקבע עכשיו את הקריטריון, לא יהיה מרתון נוסף בו אוכל לקבוע את הקריטריון וגם להגיע מוכן לקוריאה".
 
מי שכן יגיע לקוריאה, יידרש לסיים עם דירוג בשליש העליון של הרצים כדי לקבוע את הקריטריון האולימפי. אחרת, קריטריון A שנקבע על 2:15:00 שע' יהיה משימה קשה בהרבה. וודג' מסביר: "בחום של קוריאה אין ספק שרבים יפרשו. מבחינת הישראלים שליש עליון בקוריאה ריאלי הרבה יותר מ-2:15 ולכן חשוב כל כך להיות בקוריאה".

מבחינת המוכנות הפיזית והמנטלית שלו, וודג' טוען "אני מרגיש מצוין ומוכן לפאריז". כשאני מקשה עליו ושואל מה לא הלך בטבריה, הוא מסביר: "בדיעבד הייתי בשיא מספר ימים לפני המרתון בטבריה. במרתון עצמו הלכתי לפי הקצב שלי, אבל משהו ביום הזה לא הסתדר. עכשיו כבר אין דרכים לכפר על אי עמידה במשימה. אם לא עכשיו, כנראה שגם לונדון תתרחק".

סגור