יוחאי הלוי קבע את תוצאת השנה בצרפת

| שתף |

יוחאי הלוי, אלוף ישראל בקפיצה משולשת קבע את תוצאת השנה בתחרות בצרפת כשקפץ ל-16.52 מ'

תאריך: 08/06/11, מאת: אורן בוקשטיין

בתחרות היוקרתית שהתקיימה אתמול במונטרי שבצרפת נקבעו שלוש תוצאות שנה בעולם, כולן על-ידי צרפתים. הצד הישראלי בתחרות, היה יוחאי הלוי שסיים במקום החמישי עם 16.52 מ', הישג המהווה את תוצאת השנה הישראלית ותוצאתו הרביעית בטיבה של הלוי בכלל. הלוי מאותת על יכולותיו לקראת אליפות ישראל שתיערך בחודש הבא.

בתחרות הקפיצה המשלושת ניצח שיאן העולם באולמות, טדי טאמגו שקבע אף הוא את תוצאת השנה, אם כי הוא לא הסתפק במישור הלאומי, אלא העולמית כשניתר ל-17.67 מ'.
שתי תוצאות מצוינות נוספות שנרשמו בתחרות הזו היו שיא אישי חדש של האצן כריסטוף לאמטרה שעצר את השעון על 9.96 שנ' ב-100 מ' ושבר במאית שנייה את שיאו הלאומי, ואף הפך לאירופי הראשון שיורד השנה מגבול 10.00 השניות. תוצאת שנה נוספת נקבעה ע"י קופץ המוט רנו לה-וילאני שעבר 5.83 מ'.

הלוי יתחרה ביום שישי בטורינו שבאיטליה בתחרות המסורתית לזכרו של פרימו נביולו (לשעבר נשיא התאחדות האתלטיקה הבינלאומית).
ייצוג ישראלי נכבד נוסף יהיה ברחבי היבשת ומחוצה לה. אלופת ושיאנית ישראל ב-100 משוכות, אירינה לנסקי תתחרה בשבת בחניה שביוון, תחרות מסורתית במהדורה ה-63 שלה, בה השתתף יוחאי הלוי בשנה שעברה. בשבת יתחרה גם דסטין אמרני במסגרת תחרות ליגת היהלום בניו יורק, במקצה ב' של ריצת ה-800 מ'. ביום שני תתחרה שוב אירינה לנסקי, הפעם בפראג שבצ'כיה, בתחרות לזכרו של ג'וזף אודלוז'יל, רץ בינוניות צ'כי שזכה במדליית הכסף במשחקי טוקיו 1964 בריצת 1500 מ'.
לאחר אליפות אירופה לאומות שתתקיים באיסלנד ב-18-19.6, תתחרה דניאל פרנקל בתחרות קפיצה לגובה 'סלובודנה דלמאצ'יה' (עיתון יומי שהוא נותן החסות לתחרות) בספליט שבקרואטיה ב-24.6. יום לאחר מכן יתחרה הלוי בסופיה שבבולגריה בתחרות לזכרו של פאבל פוולוב, אצן בולגרי שהיה שותף לרביעיית השליחים 4X100 מ' שסיימה במקום השישי במשחקי מוסקווה 1980.
 

סגור