יום האתלטיקה הבינלאומי ה-16

| שתף |

איגוד האתלטיקה בישראל, בדומה לרוב מדינות העולם, יקיים השבוע בהדר יוסף הפנינג אתלטיקה ענק לספורטאים הצעירים במסגרת יום האתלטיקה הבינלאומי ה-16

תאריך: 17/05/11, מאת: אורן בוקשטיין

 

תחרויות יום האתלטיקה שיתקיימו ביום חמישי, 19.5 (המועד הבינלאומי המקורי היה בשבת, אולם מדינות רבות יקיימו את יום התחרויות במהלך השבוע), יאורגנו ע"י איגוד האתלטיקה ובשיתוף התאחדות הספורט של בתי הספר וישתתפו בהם מאות ילדים וקדטים מכל רחבי הארץ. המנצחים בכל תחרות יקבלו את חולצת יום האתלטיקה הבינלאומי ולשלושת המקומות הראשונים בכל מקצוע יוענקו תעודה ופוסטר התחרות.
 

יום האתלטיקה הבינלאומי הפך כבר למסורת מ-1996 ומדי שנה מצטרפות למעגל מדינות נוספות שמציינות יום זה. אחרי שבשנה שעברה ציינו את היום הבינלאומי ב-161 מדינות מתוך 213 המדינות החברות בהתאחדות האתלטיקה הבינלאומית בדגש על תשתיות האתלטיקה הצעירות.
גם השנה יצוין היום הזה במספר דומה של מדינות, ובמסגרת התחרויות יוכלו האתלטים הצעירים להשיג גם קריטריון להשתתפות באליפות העולם לקדטים שתתקיים ביולי בליל שבצרפת. בנוסף, תתקיים מחר גם תחרות הזמנה לבוגרים (גברים ונשים) בריצת שליחים 4X100 מ' וב-2000 מכשולים, ותחרות הזמנה לנוער ב-110 משוכות (99 ס"מ).

ללוח זמני התחרויות - לחץ כאן
סגור