לקראת תחרות גביע אירופה לאומות

| שתף |

גיבוש הנבחרת שתייצג את ישראל בתחרות שתתקיים בחודש הבא באיסלנד, כל זאת בצל סכנת הענן הוולקני המרחפת מעל איסלנד

תאריך: 27/05/11, מאת: אורן בוקשטיין - דובר איגוד האתלטיקה

אחת התחרויות החשובות בעונת האתלטיקה הישראלית, המהווה הכנה מצוינת עבור האתלטים הבכירים לקראת אליפות ישראל היא תחרות גביע אירופה לאומות, הידועה בקרב רבים בשמה הישן "ברונו זאולי". תוצאות התחרויות שהתקיימו בשבועות האחרונים בארץ גיבשו נבחרת שתייצג את ישראל בתחרות זו, בה ישראל מתחרה בדרג ב', ואשר תיערך ברייקיאוויק שבאיסלנד הרחוקה בתאריכים 18-19.6. על מנת להשלים את תמונת הנבחרת הסופית, תתקיים ב-9.6 באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף תחרות מבחן בחסות "ניו באלאנס" במספר מקצועות בהם נרדשת קביעה סופית.


התחרויות במקצועות המדוברים תהיה פתוחה לכל מחד, אבל מאידך, התחרות על הכניסה לנבחרת תהיה רק עבור האתלטים הבאים: על המקום הנוסף לריצת השליחים 4X100 מ' גברים התחרות תתקיים בין האחים רם וטל מור, אלכס טרמבאץ', אלכס ארונוב ועמרי הרוש. בריצה המקבילה לנשים התחרות תהיה בין טל בן-ארצי לריטה פוגרלוב. בריצת השליחים הארוכה יותר, 4X400 מ' תתחרינה על המקום הפנוי הנותר טל בן-ארצי, ענת מורד ואלכסנדרה לוקשין. שתי תחרויות נוספות תקבענה את הנציג בשני מקצועות זריקה: ויקטור זגינאיקו ושלומי בן-שושן יתמודדו ביידוי פטיש, ובהטלת כידון התחרות תהיה בין עשהאל ארד, תום קליסקי ואביב שמעוני. בכל מקרה, כל תוצאה שתושג במהלך התחרות הזו תהיה כפופה לשיקול דעתו של הצוות המקצועי באיגוד והמאמנים הרלוונטיים, כאשר השיקול שיכריע יהיה טובת נבחרת ישראל.
 

זהותה של רצת ה-400 מ' תוכרע בין שני לנדן ואנסטסיה קירילוב שנמצאות ביכולת זהה, תיקבע על סמך תחרויות קרובות בהן שתיהן תתחרינה, בנוסף לשיקול הדעת של הצוות המקצועי. תחרות המבחן לא תכלול את המקצוע עבור השתיים מאחר ששתיהן בכל מקרה תהיינה בתחרות.
לוח זמני התחרות
שעה
גברים
נשים
17:30
יידוי פטיש
 
18:00
110 משוכות
 
18:30
הטלת כידון
100 מ'
18:45
100 מ'
 
19:00
 
400 מ'
19:15
4X100 מ'
 
19:30
 
4X100 מ'
 לוח הזמנים יהיה נתון לשינויים ותוספות בהתאם למקצועות הזמנה אותם יבקשו מאמנים ואגודות להוסיף לתחרות.
הנבחרת המתגבשת לתחרות באיסלנד
אתלט/ית
אגודה
מקצוע השתתפות
גברים
דמיטרי גלושצ'נקו
מכבי תל-אביב
100 מ', 200 מ', 4X100 מ'
מיקי בר-יהושע
אס"א טכניון חיפה
4X100 מ'
אסף מלכה
א.ס. רמת השרון
4X100 מ'
אמיר דאי
אס"א טכניון חיפה
4X100 מ'
גרמן פלורנץ
מכבי חיפה
400 מ', 4X400 מ'
יורי שפסאי
עירוני ירושלים
4X400 מ'
יורי ביכמן
מכבי ראשל"צ
4X400 מ'
חי כהן
הפועל חולון
4X400 מ'
איליה אליגולשווילי
הפועל חולון
400 משוכות, 4X400 מ'
דסטין אמרני
מכבי תל-אביב
800 מ', 4X400 מ'
יורי פלס
הפועל חולון
110 מש'
אינדלאו טקאלה
מכבי תל-אביב
1500 מ'
גירמה אמרה
אתלטי אורן השרון
3000 מ'
מוגס טסמה
אתלטי אורן השרון
5000 מ'
נועם נאמן
הפועל חולון
3000 מכשולים
דמיטרי קרויטר
מכבי תל-אביב
קפיצה לגובה
יבגני אולחובסקי
מכבי תל-אביב
קפיצה במוט
יוחאי הלוי
מכבי תל-אביב
קפיצה לרוחק, קפיצה משולשת
איתמר לוי
בני הנגב ב"ש
הדיפת כדור ברזל, זריקת דיסקוס
נשים
אולגה לנסקי
מכבי ראשל"צ
100 מ', 200 מ', 4X100 מ'
אירינה לנסקי
מכבי ראשל"צ
100 מש', 4X100 מ'
רותם בטאט
מכבי ראשל"צ
4X100 מ', קפיצה לרוחק
דקלה גולדנטל
מכבי תל-אביב
4X100 מ'
שני לנדן
א.ס. רמת השרון
400 מ' ? 4X400 מ'
אנסטסיה קירילוב
בני הנגב ב"ש
400 מ' ? 4X400 מ'
אולגה דוגדקו
מכבי ראשל"צ
400 משוכות, 4X400 מ'
ליאת ענו
הפועל חולון
4X400 מ'
אלי גולדפרב
אתלטי אורן השרון
800 מ', 4X400 מ'
מאור טיורי
אתלטי אורן השרון
1500 מ', 3000 מ'
מארי אליאס
אתלטי אורן השרון
5000 מ'
מיגל אטיאס
מכבי תל-אביב
3000 מכשולים
דניאל פרנקל
מכבי תל-אביב
קפיצה לגובה
ג'יליאן שוורץ
מכבי תל-אביב
קפיצה במוט
ניבה זיו
מכבי ראשל"צ
קפיצה משולשת
אנסטסיה מוצ'קייב
בני הנגב ב"ש
הדיפת כדור ברזל, זריקת דיסקוס
יבגניה זבולוטני
מכבי תל-אביב
יידוי פטיש
דורית נאור
מכבי תל-אביב
הטלת כידון
 
הצוות המקצועי שייצא במשלחת, בראשה יעמוד אריק קוקס
שם
מקצוע
קרלו רפאלי
מאמן ריצות ספרינט ושליחים
רומן רוזנברג
מאמן ריצות ספרינט
רפי גורודצקי
מאמן ריצות 400 מ', משוכות ושליחים
פבל אלטרמן
מאמן ריצות משוכות
אנטולי שפרן
מאמן קפיצה לגובה
פבל קוגן
מאמן קפיצה במוט
אלכס מרמן
מאמן קפיצות אופקיות
אמנון גור
מאמן ריצות ארוכות ומקצועות הזריקה
שי שלו
פזיותרפיסט
 
סגור