נפטר אלוף ישראל לשעבר ב-400 משוכות

| שתף |

יאיר טאו שהיה ספורטאי מצטיין, מורה ומחנך בישראל ומ"מ ראש עיריית חולון נפטר מדום לב פתאומי בסוף השבוע, והוא בן 71 בלבד

תאריך: 05/10/11, מאת: אורן בוקשטיין, מערכת עולם הריצה

 

לרבים מחובבי האתלטיקה בהווה השם יאיר טאו לא אומר הרבה, אולם לחובבי שנות השישים בכלל ולספורטאים שגדלו בחולון, השם הזה מהווה עולם ומלואו. רק בשבוע שעבר בערב ראש השנה חגג את יום הולדתו ה-71 עם חבריו לעבודה בעיריית חולון, אולם לא יאיר ולא חבריו ידעו כי המסיבה הייתה למעשה מסיבת פרידה מאחד מאושיות הספורט המרכזיים בחולון. שלשום (ראשון) בבוקר הוזעק צוות של מד"א לביתו, אחרי שלא הגיב לקריאותיה של רעייתו עדינה, וזה קבע את מותו מדום לב. יאיר שהיה אב שכול אחרי שבנו ירון נפטר בתאונת דרכים, הותיר אחריו אשה, שני ילדים וששה נכדים.

יאיר נולד וגדל בהרצליה והיה לספורטאי מצטיין. כשהיה בן 24 זכה באליפות ישראל ב-400 משוכות כשקבע 56.9 שנ', תוצאה המדרגת אותו עד היום במקום ה-37 בכל הזמנים במקצוע זה. יאיר שהצטיין גם בריצת 400 מ', היה גם שחקן כדוריד מצטיין, והיה לאחד הספורטאים הראשונים שייצגו את המדינה בשני ענפים בו זמנית.
בשנות העשרים לחייו העתיק יאיר את מקום מגוריו לחולון, שם היה מורה לחינוך גופני בתיכון איילון בעיר, במקביל להיותו שחקן כדוריד מצטיין בנבחרת ישראל ובהפועל חולון, אגודה שהוא נמנה עם מקימיה. לאחר שניהל במשך שנים רבות את הקאנטרי קלאב בכניסה לעיר חולון, עבר לפוליטיקה ושימש כחבר מועצה במהלך 5 קדנציות, כשבתפקידו האחרון שימש, כאמור, כמ"מ ראש העירייה.
בשנה שעברה קיבל טאו עיטור כבוד על מפעל חייו בתחומי הכדוריד והאתלטיקה מטעם הכנסת בשיתוף עם המשרד לענייני גימלאים שהעניקו את הפרס לאנשים שהקדישו את חייהם לקידום הספורט.

איגוד האתלטיקה מרכין ראשו בצער לזכרו של יאיר טאו ומביע את השתתפותו בכאב המשפחה. יהי זכרו של יאיר טאו ברוך.

סגור