סיכת הזהב הוענקה לשלמה בן גל בלונדון

| שתף |

במסגרת קונגרס התאחדות האתלטיקה האירופאית שהתקיים בסוף השבוע בלונדון, הוענק אות סיכת הזהב ליו"ר איגוד האתלטיקה בישראל על תרומתו לקידום האתלטיקה באירופה ובישראל

תאריך: 17/04/11, מאת: אורן בוקשטיין

שלמה בן גל המשמש כבר 16 שנה כיו"ר איגוד האתלטיקה, החל את הקריירה הספורטיבית שלו בענף הרמת המשקולות, בו היה אלוף ושיאן ישראל, ואף החזיק בשיא אסיה בקטגוריית ההנפה, אותו קבע במשחקי אסיה שנערכו בטהרן ב-1974.

במהלך השנים היה שלמה בן גל ראש מחלקת כושר קרבי בצה"ל ולאורך השנים דאג לקשור את הכושר הקרבי בצה"ל עם ספורט הריצה בישראל. עם פרישתו מצה"ל בדרגת אלוף משנה, הוא הצטרף לשורות המכללה האקדמית בוינגייט, בה הוא מכהן כיום כסגן ראש המכללה. בשנת 1995 נבחר לתפקיד יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל, ועם כניסתו לתפקיד ייסד את ליגות הילדים, הקדטים והנוער, וכן דאג לשינויים והפרדה בין גברים לנשים כנהוג בעולם, בדירוג של ליגת הבוגרים.
במהלך השנים דאג בן גל שאיגוד האתלטיקה הישראלי יארח מפעלים אירופאים, ביניהם אליפות אירופה לאומות, גביע אירופה בזריקות, גביע אירופה למועדונים וגביע אירופה בקרב-רב, תחרות אותה ארגן האיגוד בהתראה של חודשיים בלבד.
התאחדות האתלטיקה האירופאית הייתה עדה במהלך כל השנים לפועלו ולתרומתו של מר בן גל לאתלטיקה הישראלית והאירופאית כאחד, תוך דאגה לעמוד בכללים האירופאים של השתתפות ברוב המפעלים האירופאים, בהם אליפויות אירופה בכל הגילאים. על פעילות זו החליטה ההתאחדות האירופאית להעניק ליו"ר איגוד האתלטיקה בישראל את פרס סיכת הזהב האירופאית.
הסיכה הוענקה ליו"ר הישראלי על-ידי נשיא התאחדות האתלטיקה האירופאית, השוויצרי הנסיורג וירץ שנבחר במהלך הקונגרס לכהונה (הרביעית שלו) נוספת של ארבע שנים כנשיא ההתאחדות. וירץ ברך את שלמה בן גל על העשייה המבורכת לטובת האתלטיקה.

הטקס נערך בפני כל חברי הקונגרס האירופאי שבו השתתפו 50 מדינות ובמעמד נשיא המשחקים האולימפיים בלונדון 2012, סר סבסטיאן קו. זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה שנציג ישראלי מקבל אות הוקרה זה.
שלמה בן גל אמר בפני כל הנוכחים בטקס: "אני שמח לקבל את הפרס המיוחד, בשם כלל האתלטיקה הישראלית, חברי הנהלת האיגוד הישראלי העושים עבודתם נאמנה ובהתנדבות, ובשם כל הפעילים באתלטיקה הישראלית, אשר תורמים רבות לקידום הענף בארץ". בן גל אף ברך, בשם איגוד האתלטיקה הישראלי, את וירץ על היבחרו לתקופת כהונה נוספת. וירץ מצדו ציין כי הוא מכיר בחשיבות שיוכה של ישראל להתאחדות האתלטיקה האירופאית והבטיח להמשיך ולסייע לאיגוד הישראלי במפעלים האירופאים השונים.
 

סגור