שיאים אישיים לשלושת ההודפים הבכירים

| שתף |

איתמר לוי, איגור בסוב ואנסטסיה מוצ'קייב שיפרו את שיאיהם האישיים בתחרות הזמנה בהדסה נעורים. בסוב עם השיפור המשמעותי של 91 ס"מ

תאריך: 15/02/12, מאת: אורן בוקשטיין

לפני כחודש באליפות באר-שבע הפתוחה שלושת ההודפים הישראליים הבכירים כיום כבר הוכיחו שהם בכושר טוב. למרות שבתחרות בשבת בהדר יוסף, השלושה לא הצליחו לשפר את הישגיהם, בתחרות הזמנה שהתקיימה אתמול (שני) בהדסה נעורים הם קבעו תוצאות מצוינות ושלושתם שיפרו את שיאיהם האישיים.

בתחרות הגברים איגור בסוב מעמק חפר פתח מצוין עם 15.90 בניסיון הראשון, תוצאה שהיוותה כבר שיפור של 6 ס"מ לשיאו הקודם שנקבע לפני 3 שנים. איתמר לוי ממכבי בני הנגב ב"ש לא נשאר חייב וקבע בניסיון הראשון שלו 16.67 מ', עקף את בסוב ושיפר את שיאו הקודם מהשנה שעברה ב-23 ס"מ. בסוב שחזר מפציעה קשה שהשביתה אותו למעלה משנה קבע בניסיונו השני 16.35. הוא אומנם לא עקף את לוי, אבל שיפר שוב את שיאו, הפעם ב-45 ס"מ נוספים. הניסיון השני של לוי לא היה מוצלח במיוחד (15.68). בסבב השלישי בסוב שיפר שוב את הישגו כשקבע 16.64 מ' והתקרב כדי 3 ס"מ ללוי. בניסיון הרביעי ההודף מעמק חפר קבע 16.75 מ', שיפר פעם רביעית את שיאו ועבר את לוי ב-8 ס"מ. הדבר נתן ללוי זריקת עידוד, ובניסיון הרביעי שלו הוא שיפר את שיאו שוב, הפעם ב-18 ס"מ כשקבע 16.85 מ'.
בסך הכל המקבץ המדהים של שניהם הסתכם בשיפור של 41 ס"מ של לוי ולא פחות מ-91 ס"מ של בסוב. התוצאה של לוי ממקמת אותו במקום העשירי בכל הזמנים בארץ וכהודף השישי בכל הזמנים. בסוב התמקם מייד אחריו במקום ה-11. השניים חלפו על פניהם של סרגיי לוקאשוק ו-ויטלי קוזמינצ'וק.
תחרות הנשים לא התאפיינה באותו מתח, אולם אנסטסיה מוצ'קייב, ללא מתחרות, קבעה 15.78 מ' ושיפרה את שיאה האישי שנקבע לפני שנה ב-26 ס"מ. מוצ'קייב מבני הנגב ב"ש מתקרבת לאזור 16 המטרים, גבול אותו הצליחו רק צמד הסיווניות, ג'אן ואבלי לעבור.
באותה תחרות קבעה יבגניה זבולוטני ממכבי ת"א 54.92 מ' ביידוי פטיש.

  • אנסטסיה מוצ'קייב

    יחצ איגוד האתלטיקה

סגור