| שתף |
תאריך: 19/12/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון פריז 2011 ייערך ב-10 באפריל. אמנם נדמה כי יש עוד זמן, אבל ההרשמה למרתון עומדת להסתיים. עבור הישראלים זהו יעד מבוקש למרתון והשנה מוצעת לרצים חבילה יוקרתית להשתתפות במרתון בשיתוף חברת התיירות "פרוגרס ספורט" וחברת "ברוקס". כל הפרטים בכתבה זו.

מרתון פריז 2011 ייערך השנה ב-10 באפריל בגירסה ה-35 שלו. חודש אפריל הוא חודש עמוס מרתונים, בו מתקיימים: מרתון בוסטון, מרתון תל אביב, מרתון וינה, מרתון ציריך, מרתון מילאנו ועוד רבים. אולם החוויה הפריזאית הינה יוצאת דופן. מרתון פריז הוא המרתון הגדול ביותר שמתקיים בחודש אפריל, ובו צפויים להשתתף כ-40 אלף רצים.

בשנה שעברה מארגני מרתון פריז סגרו את ההרשמה בדיוק על 40 אלף רצים, כאשר בינהם היו רשומים כ-7620 נשים וכ- 32,380 גברים שהיוו כ- 80% מהמשתתפים. לאחר סיום המרתון נרשמו כ- 30,976 מסיימים. הסטייה שבין הנרשמים למסיימים הינה נורמלית, בהתחשב בכך שהרצים הגיעו מכ-109 ארצות בעולם, עניין שמצריך לוגיסטיקה רבה, וכמובן תמיד יש רצים שנפצעו או מסיבות אישיות או אחרות לא יכלו להגיע.

על מנת להפיק את מרתון פריז הענק על המארגנים מדי שנה יש לספק:

*18 אלף ק"ג בננות
*17,050 ק"ג תפוזים
*440,000 בקבוקי מים
*2000 ק"ג פירות יבשים
*2000 ק"ג קוביות סוכר

לאורך המסלול: חולקו כ-30 אלף ספוגים, 50 אלף דוגמיות של תוספי תזונה לרצים על-ידי הספונסרים השונים, 50 מכוניות היו בידי המארגנים ולצרכיהם, 6 תחנות עזרה ראשונה ותחנת עיסוי בסיום וכ-84 להקות שעודדו את הרצים על-ידי המוזיקה.

מסלול מרתון פריז הינו מישורי ונחשב למהיר. בשנה שעברה שני המנצחים בגברים ובנשים היו מאתיופיה. טדסה טולה קבע 2:06:41 שע', ואטסדה בייסה קבעה 2:22:04 שע'. מרתון פריז חביב גם על רצי העילית הישראלים בשל המסלול המהיר ומזג האוויר הטוב בתקופה זו. בשנה שעברה קבע אסף בימרו תוצאה של 2:19.26 שע' והיה הראשון מבין הישראלים ושני הגיע אחריו אלוף ישראל ממרתון טבריה 2010 זוהר זמירו בזמן של 2:20:59 שע'. שניהם אגב השיגו בתוצאות אלו את קריטריון C שצירף אותם לסגל המקצועני של הוועד האולימפי ומשרד הספורט. עוד ישראלים שסיימו הם: וובה בריהון (אורן השרון) עם 2:21:12 שע' ופספס את הקריטריון ב-12 שניות. זבדיה וודג' (חולון) סיים בזמן של 2:21:43 שע'. סוונך דסטאו (מכבי ת"א) הגיע חמישי מבין הישראלים בריצה עם 2:22:48 שע'.

מסלול מרתון פריז עובר ברחובותיה המפורסמים של העיר הרומנטית באירופה. הזינוק והסיום בשער הניצחון והריצה לאורך רחוב ה"שאנז אליזה" הינה חוויה יוצאת דופן. מסלול המרתון עובר למרגלות מגדל האייפל ולאורך נהר הסיין המפורסם.

על-פי הנתונים שנמסרו על-ידי המארגנים באתר התחרות מספר הנרשמים עד כה הגיע כמעט ל-30 אלף נרשמים. מכיוון שהמארגנים קבעו שמחיר ההרשמה למרתון פריז יהיה דינמי ויעלה בהדרגה לפי מספר הנרשמים, מומלץ לאלו הרוצים להרשם לרכוש מספר חזה מוקדם ככל הניתן דרך אתר האינטרנט הרישמי של המירוץ. לאחר גמר ההרשמה הרישמי באתר המרתון, שכנראה יהיה בקרוב עקב הביקוש הרב, יהיה מחיר ההרשמה כפול ממחירו כעת.

לקראת מרתון פריז 2011 מוצעת לרצים הישראלים חבילת נסיעה למירוץ.החבילה היוקרתית הינה כוללת מלון וטיסה, מספר משתתף, וכן שיתוף פעולה עם חברת ברוקס. במסגרת שיתוף הפעולה חברת פרוגרס תורס תארגן את המקומות בטיסה, במלונות והסעה משדה התעופה למלון וחזרה. חברת 'ראן ספורט', יבואנית נעלי ברוקס תדאג למעטפת המקצועית לרצים תוך קיום מפגשים מקצועיים, קבועים בחנות הדגל 'ברוקס מרתוניה' בפארק הירקון, בסמוך לאיצטדיון האתלטיקה בהדר-יוסף. תוכנית המעטפת המקצועית תפורסם בהקדם.

שותפה נוספת היא מערכת עולם הריצה, שתלווה את הקבוצה לאורך הדרך, תסקר את המפגשים והאירועים, וכן תביא סיפורים אישיים של הרצים מהדרך עד למרתון, ובמרתון פריז עצמו.

 

לפרטים נוספים והרשמה למרתון פריז 2011 ניתן לפנות לפרוגרס ספורט


 

סגור