| שתף |
תאריך: 10/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון בוסטון הינו המרתון הותיק בעולם. הוא הפך להיות פופולרי במיוחד אחרי שרק ב-1966 אישה רצה במרתון בוסטון. עד אז נשים לא הורשו להשתתף במרתונים, בעיקר בשל אמונה בדעות קדומות. היא היתה צריכה לזנק מתוך השיחים כאשר היא מחופשת לגבר ורשומה למירוץ תחת השם רוברט גיב.
היא סיימה את המרחק בתוצאה בלתי רשמית של 3:21:40 שע'. שנה אחרי כן בחורה בשם קת'רין סוויטזר הצליחה לקבל מספר רשמי תחת השם ק. סוויטזר אולם במהלך המרתון אחד ממנהלי התחרות ניסה לעצור אותה. לאחר מאבק קצר עימו היא סיימה את המרוץ. השנים שבאו לאחר מכן היו גם שנים של תוצאות בלתי רשמיות עבור הנשים עד שב- 1971 מרתון בוסטון נפתח רשמית לנשים (באותה שנה ממש גם מרתון ניו-יורק פתח שעריו לנשים).

לאחר אותו מאורע סוויטזר הפכה לאישיות מאד מפורסמת והמשיכה לעסוק בריצה. היא היתה החלוצה והחליטה להמשיך לשמש דוגמא לנשים. ב-1974 נצחה את מרתון ניו-יורק. סוויטזר הוציאה לאור ספר אוטוביוגרפי המתאר את כל התפתחות הריצה בקרב נשים, לצד נסיונה האישי.

מדי שנה מרתון בוסטון מתקיים ביום הפטריוט, ועל מנת להשתתף במרתון יש להשיג קריטריון כניסה ממרתון אחר. הקרטריונים מפורטים באתר מרתון בוסטון.

"יום הפטריוט" במדינת מסצ'וסטס מציין את הקרב הראשון שנערך בפתחה של המהמפכה האמריקאית על אדמת מסצ'וסטס, בעיירה שנקראת לקסינגטון. מאז שנות השישים מציינים את החג ביום שני השלישי בחודש אפריל ובאותו יום כמיטב המסורת מוזנק גם המרתון הותיק והיוקרתי בעולם.

יום הפטריוט הוא יום חג ולכן לא מתקיימים לימודים במוסדות הלימוד. יום החופש תורם רבות לאוירת המרתון כיוון שאף סטודנט לא נשאר ברחבי הקמפוס. כל הסטודנטים יוצאים לרחובות לעודד את מאות אלפי הרצים.

מסלול מרתון בוסטון

לא רק שצריך לעמוד בקריטריון הכניסה למרתון בוסטון, מסלול המרתון נחשב לאחד מהמרתונים המאתגרים בעולם. הוא אומנם מתחיל במגמת ירידה, אבל החל מה-ק"מ ה28 ועד הק"מ ה-35 מגיעות רצף של עליות שהידועה בהן מכונה "עלייה שוברת הלב".

השנה נסגרה ההרשמה למרתון בוסטון תוך 8 שעות בלבד, אולם האפשרות השנייה העומדת הן למאחרים להירשםוהן לאלו שלא השיגו את הקריטריון הרצוי היא ריצה עבור צדקה, תמורת כמובן,יותר כסף.

 

להזמנת חבילת נסיעה (ללא מספר משתתף) למרתון בוסטון

 

סגור