שרוולי לחץ: מדע או אופנה - חלק שני

| שתף |

בכתבה הקודמת הבאנו רקע מדעי על שרוולי הלחץ, הפעם נכיר לעומק את חברת BV SPORT

תאריך: 13/01/15, מאת: www.trizone.co.il

בהמשך למאמר הקודם "שרוולי לחץ: מדע או אופנה", הפעם נעשה הכרות עם חברת BV Sport, מוצריה, ומי הם לקוחות החברה.

לחלק הראשון של המאמר

 

היסטוריה
הכל החל בשנת 1989 כאשר ד"ר סרג' קוזן פיקח אחר עבודת המחקר של ד"ר מיכאל פרופר שעסקה בבעיות הקשורות לזרימת דם ורידי אצל ספורטאים. באותם ימים מיכאל פרופר היה ספורטאי אולימפי ואף זכה בשנת 1992 במדליית זהב במשחקים האולימפיים באלברטויל, צרפת .
בזכות אותו מחקר של שני מומחים אלו בקרב ספורטאי עילית נולד קונספט חדש לשיפור-תמיכה בהחזר הדם הורידי והשרירים בעת פעילות מאומצת ושיפור איכות ההתאוששות לאחר פעילות גופנית. לחץ-תמיכה אזורי / פרוגרסיבית Progressive Support Compression, נרשם ע"י בי וי ספורט כפטנט.

קונספט של גרבי לחץ שפותח במיוחד לענות על הצרכים הפיזיולוגים בעת פעילות גופנית אצל ספורטאי עילית להבדיל מגרבי הלחץ המסורתיים המיועדים לפתולוגיות רפואיות.
קונספט זה היה שנוי במחלוקת תקופה ארוכה הואיל והיה הפוך באזורי הלחץ שהפעיל על השוק בהשווה לגרבי לחץ רפואיים, למרות שיעילותו נבדקה במספר מעבדות מ.ר. י. ובאקו-דופלר. לפני כשנתיים הוכח במחקר בלתי תלוי כי קונספט זה אכן יעיל יותר בהחזר דם ורידי. (שיפור של 75% בהחזר דם ורידי בעת גריבת גרב לחץ בשיטת לחץ-תמיכה אזורי לעומת 35% שיפור בהחזר דם ורידי בעת גריבת גרב לחץ-תומך בשיטת לחץ הדרגתי)
בשנת 1997 יצא לשוק בפעם הראשונה בתחום גרבי הלחץ בעולם, גרבי לחץ של BV SPORT בשיטת פרוגרסיב קומפרשן המיועד לספורטאים.נבחרת צרפת בכדורגל אימצו את המוצר בהמלצת הצוות הרפואי של הנבחרת כבר אז. להזכירכם נבחרת צרפת זכתה בשנת 1998 במונדיאל ובשנת 2000 באירו. במהלך אותה תקופה כל שחקני הנבחרת היו במעקב בחברת בי וי ספורט, מה שייצר תעוד ואימות של יעילות המוצר. זינדין זידאן נהפך במהרה לשגריר גרבי הלחץ פורצי הדרך של החברה, עד עצם היום הזה.

השמוע על גרבי לחץ יעודיים ויעילים עשתה לה כנפיים בקרב קהילת הספורט הישיגי בצרפת, ו בשנת 2002, בעקבות עבודה משותפת עם איגוד האתלטיקה הצרפתי וספורטאיו, נולד השרוול לחץ (ללא גרב) BOOSTER המאפשר שימוש בגרב ייעודי על פי ענף ספורט ו/או העדפה אישית.


 

לאורך כל התקופה מאז ועד היום, חברת בי וי ספורט זוכה להכרה והערכה מצד ספורטאים בכירים וצוותי רפואת ספורט. שת"פ מתמיד בין חברת בי וי ספורט לספורטאי עילית רבים מענפי ספורט מגוונים יביאו ומביאים את החברה לשיפור מדעי וטכנולוגי (שיטת יצור וסריגה) מתמיד במוצריה. מה שהוליד, בין היתר, בסוף שנת 2012 שרוול לחץ חדש וייחודי שלא נראה כמוהו מעולם, ה -BOOSTER ELITE.

כיום חברת בי וי ספורט מספקת את מוצריה לאלפי ספורטאי עילית ואלופי עולם ממגוון ענפי ספורט כגון איגוד האתלטיקה הצרפתי (יש קו ייצור מיוחד של שרוולי הלחץ של בי וי ספורט עם הלוגו של נותן החסות העיקרי של האיגוד), קבוצות רכיבת אופניים ובינהם כמובן איגוד האופניים הצרפתי, קבוצות כדורגל, רגבי, כדורעף, טריאתלון, אנשי-ברזל ואולטרה מרתוניסטים. בתחום האולטרה שגרירה הנאמן של החברה הינו DAWA SHERPA, שיאן מרוץ UTMB.


טכנולוגיה

בעקבות מחקרם של רופאי בי וי ספורט, המסקנה אשר התבקשה היא כי הלחץ צריך להיות על שריר התאומים. מה שנקרא בתרגום לעיברית: לחץ אזורי. הכוונה לאזור שריר התאומים. (לפירוט ראה חלק ראשון של הכתבה).
בחלקו התחתון של השרוול, הלחץ צריך להיות מופחת בהרבה מפני שבאזור זה, לא ניתן להשפיע על הורידים העמוקים (רוב הדם הורידי נמצא בשרירים ובורידים העמוקים), אך אם תמיכה לגיד אכילס.
בקידמת השוק/שרוול, הלחץ צריך להיות מופחת.
לחץ גדול על עצם הטיביאליס (העצם בקידמת השוק):
א. לא מסייע בהחזר דם ורידי.
ב. לאורך זמן הלחץ מגרה את קצות העצבים וגורם לאי-נוחות.

אגב, אחד המשובים הבולטים שמקבלים מספורטאים הינו כי השרוולים של בי וי ספורט נוחים בהרבה משאר השרוולים המתחרים, זאת אחת הסיבות!

הסיבה השניה האפשרית היא כי הלחץ המופעל על השוק הינו מדוד ומדוייק בהתאם לתוצאות המחקרים והמעקב אחר ספורטאי עילית לאורך השנים. רבים הגורבים את בי וי ספורט בפעם הראשונה מדווחים כי מרגישים שהוא אינו לוחץ. חשוב להזכיר, הלחץ הוא "לחץ תומך". תומך במערכת הורידית בזמן פעילות. יכול להיות כי לחץ חזק (ונעים) המורגש בהתחלה, נהיה לא נוח לאחר פרק זמן מה בתוך הפעילות הגופנית הואיל וכל השרירים והורידים מתרחבים על מנת לאפשר זרימת דם מוגברת ו וויסות חום.
אגב עניין זה, מדידת היקף שוק להתאמת שרוול לחץ צריכה להעשות בבוקר או לפני כל פעילות גופנית, זו הנחיית ההתאמה של חברת בי וי ספורט. 

לחברת בי וי ספורט 10 מידות שונות לגרבי הלחץ ושרוולי הלחץ, הלחץ צריך להיות על שריר התאומים (הלב הפריפארלי), אך הפרשי הגובה בין ספורטאים יכולים להיות מעל חצי מטר, ובהתאם לגובה (אורך) שריר התאומים והורידים.
לכן בכל מידת היקף שריר (היקף = הלחץ המופעל על השריר שגם הוא מדוייק ע"פ מסקנות המחקרים והמעקבים אחר ספורטאי עילית) ישנו גם מידת " + " עבור הגבוהים שבינינו, לדוגמא מידה M ו M+. היקף שווה אך גובה שונה. יש לציין כי כמות מידות אלו נעשה מתוך שיקולים מקצועיים. 
כל גרבי הלחץ ושרוולי הלחץ של בי וי ספורט בעלי תקן רפואי צרפתי מחמיר המבטיח איכות מוצר ברמה גבוה.
כל גרבי ושרוולי הלחץ של בי וי ספורט מיוצרים במפעל החברה בצרפת.

 

מוצרי BV-SPORT

 שרוול לחץ BOOSTER מקורי
1. לחץ מחושב ומותאם לשריר השוק וכלי הדם.
התחשבות במבנה השלד (לחץ קל מעל העקב)
שיטת לחץ- Progressive Compression רשומה כפטנט
ואומת מדעית באופן חד-משמעי כיעיל פי 2..
2. תומך בגיד אכילס.
משפר את טונוס המייצבים ומפחית רעידות שרירים.
יש להשתמש ב BOOSTER אך ורק במהלך פעילות הגופנית.

 שרוול לחץ BOOSTER ELITE
5 חידושים מדעיים וטכנולוגים המרוכזים ב 25 גרם טקסטיל חדשני:

1. לחץ מחושב ומותאם לשריר השוק וכלי הדם.
התחשבות במבנה השלד (לחץ קל מעל העקב)
שיטת לחץ- Progressive Compression רשומה כפטנט
ואומת מדעית באופן חד-משמעי כיעיל פי 2..
2. חלון טיביאליס: סריגה קלה במיוחד באזור עצם הטיביאס.
הגנה על המבנה העדין של העצבים והורידים התת-עוריים.
3. קונספט אסימטרי חדשני. התאמה למבנה שריר התאומים של כל צד.
מייעל את ביצועי שרירי השוק באופן אופטימלי.
4. תומך בגיד אכילס.
משפר את טונוס המייצבים ומפחית רעידות שרירים.
5. דור חדש של סריגה, חוט קרמי NILIT-INNERGY
סריגה התומכת בהחזר דם ומעודדת ויסות טמפרטורה בזמן פעילות.
 


יש להשתמש ב BOOSTER ELITE אך ורק במהלך פעילות הגופנית.גרב לחץ להתאוששות PRO-RECUP ELITE
 


המוצר הוותיק והמקצועי ביותר לספורטאים מקצועיים בכל ענפי הספורט. גרב התאוששות עם סריגה יחודית לשריר התאומים ולכף הרגל לשיפור וזירוז ההתאוששות. עם תמיכה לגיד אכילס. לגריבה אחרי פעילות גופנית, עד שעתיים אחריה.
כדומה לשרוולי הלחץ הלוחצים בעוצמה המותאמת לפעילות גופנים, גרבי הלחץ להתאוששות לוחצים בעוצמה המותאמת לשלב ההתאוששות (לחץ חזק יותר - אין את הדרישות הפיזיולוגיות המוגברות כבזמן הפעילות)

בין אם אתה אתלט מקצועי, אתלט חובבן או ספורטאי סופ"ש, תקופת ההתאוששות שבאה מייד לאחר פעילות גופנית הנה חלק בלתי נפרד מהאימון עצמו. איכות זמן ההתאוששות תסייע בשמירת רמת ביצועים גבוהים ומניעת פציעות.
השימוש בגרב לחץ יעודי להתאוששות מזרז את פינוי הרעלניים שהצטברו במהלך פעילות גופנית ומשפר את התהליך השיקומי של השרירים, הגידים והרצועות בשוקיים. בכך תורם להתאוששות טובה יותר וזריזה יותר.
לשימוש מיד אחרי פעילות גופנית עד שעתיים לאחר הפעילות.
להתאוששות מירבית מומלץ להשתמש גם במכנס טייץ להתאוששות RT2. טייץ יעודי לשימוש כטייץ התאוששות להבדיל מטייץ לזמן פעילות, שוב כי הדרישות שונות.

ממחקר שערכו רופאי בי וי ספורט, נמצא שיפור במדדים של כאב, תחושת התכווצות וכבדות ברגליים בקרב 84% מכלל הספוראים הנבדקים כאשר שרוולי הלחץ נלבשו במהלך הפעילות, וב 96% כאשר גם גרבי ההתאוששות נלבשו מיד אחרי הפעילות ועד שעתיים אחריה.

לסיכום
יעילות גרבי לחץ ושרוולי לחץ הוכח כיעיל בהחזר דם ורידי, כמסייע במניעת התכווצויות שרירים וכאבי שרירים בזמן ולאחר פעילות, כמסייע בהתאוששות טובה יותר ומהירה יותר.
בי וי ספורט יעילה יותר ונוחה יותר!

 

 

לפרטים נוספים, שאלות ויעוץ ניתן לפנות  דרך האתר www.trizone.co.il

סגור